Wydawca: Inpingo Kategoria: Obyczajowe i romanse Język: polski Rok wydania: 2012

Ebooka przeczytasz na:

Kindlu MOBI
e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze EPUB
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Zabezpieczenie: watermark Przeczytaj fragment ebooka

Opis ebooka Mistrz Zenon - Marcelina Kulikowska

Marcelina Kulikowska (1872–1910) – polska dramatopisarka i poetka, feministka i nauczycielka, przyrodniczka, reportażystka. Naukę rozpoczęła w Warszawie, ukończyła studia przyrodnicze na uniwersytecie w Genewie. Po powrocie do kraju współtworzyła Towarzystwo Szkoły Gimnazjalnej Żeńskiej w Krakowie, które prowadziło I Żeńskie Gimnazjum w Krakowie. Marcelina Kulikowska pracowała w nim jako nauczycielka. Zajmowała się działalnością literacką, pisała reportaże, m.in. dla „Kuriera Lwowskiego”. Angażowała się w działalność społeczną, m.in. w Stowarzyszeniu Pomocy Naukowej dla Polek im. Józefa Ignacego Kraszewskiego i Towarzystwie Uniwersytetu Ludowego im. Adama Mickiewicza. Zmarła śmiercią samobójczą.

Obecne wydanie zostało przygotowane przez firmę Inpingo w ramach akcji „Białe Kruki na E-booki”. Utwór poddano modernizacji pisowni i opracowaniu edytorskiemu, by uczynić jego tekst przyjaznym dla współczesnego czytelnika.

Opinie o ebooku Mistrz Zenon - Marcelina Kulikowska

Fragment ebooka Mistrz Zenon - Marcelina Kulikowska
Spis treści

  1. OSOBY
  2. ODSŁONA I
  3. ODSŁONA II
  4. ODSŁONA III
  5. Kolofon

OSOBY

KRÓL FILIP

MISTRZ ZENON

CEZAR, WALERY – uczniowie mistrza

BEATRICE

BANKIER DENARUS

RADNI KRÓLEWSCY

POSŁOWIE

TŁUMY LUDU

Rzecz dzieje się w mieście Solarii w ciągu dwóch pierwszych odsłon. Akcja odsłony trzeciej rozgrywa się w mieście Lunarii. Między odsłoną pierwszą a drugą upływa kilka miesięcy, jak również miedzy drugą a trzecią.