Uzyskaj dostęp do tej
i ponad 20000 książek
od 6,99 zł miesięcznie.

Wypróbuj przez
7 dni za darmo

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

e-czytniku kup za 1 zł
tablecie  
smartfonie  
komputerze  
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Przeczytaj fragment w darmowej aplikacji Legimi na:

Liczba stron: 137 Przeczytaj fragment ebooka

Odsłuch ebooka (TTS) dostępny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacji Legimi na:

Androida
iOS
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Ebooka przeczytasz na:

Kindlu MOBI
e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze EPUB
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Zabezpieczenie: watermark Przeczytaj fragment ebooka

Opis ebooka Medycyna wokół nas -

Słynny błazen Stańczyk niegdyś twierdził, jakoby w Polsce było najwięcej lekarzy. Dziś wiemy, że trochę przesadził – łączna liczba praktykujących medyków nieznacznie przekracza 120 tys. – ale miał rację co do tego, że medycyna jest naprawdę wszechobecna w naszym życiu. Coraz częściej zastanawiamy się, czy coś jest dla nas zdrowe, coraz chętniej zaczynamy dbać o siebie, by zapobiec chorobom. A lekarze i najnowsze odkrycia naukowe mogą nam w tym skutecznie pomóc. Czytając tę książkę dowiesz się .: - Kiedy nagłe zmiany pogody mogą doprowadzić do śmierci człowieka. - Jakie sztuczki medyczne są powszechnie wykorzystywane przez sportowców do mniej i bardziej legalnego dopingu. - Dlaczego tak nam smakują słodycze, słone przekąski czy tłuste potrawy. - Dlaczego komary lubią krew jednych ludzi, a innych nie. - Kogo zimna kąpiel doprowadza do ekstazy. - Czy należy bać się telefonów komórkowych, czy raczej słupów wysokiego napięcia.

Opinie o ebooku Medycyna wokół nas -

Cytaty z ebooka Medycyna wokół nas -

W tym wypadku obawy są uzasadnione. Pola elektromagnetyczne o niskiej częstotliwości uważa się za potencjalny czynnik rakotwórczy, zwiększający ryzyko zachorowania np. na białaczkę. Odpowiada za to zjawisko indukcji – przez ciało człowieka znajdującego się w takim polu zaczyna płynąć prąd, który może zakłócać pracę narządów, w tym układu odpornościowego. Na całym świecie obowiązują przepisy ustalające np. minimalną odległość budynków mieszkalnych od linii wysokiego napięcia, ale w praktyce wygląda to różnie. Czy można z tym coś zrobić? Teoretycznie przewody wysokiego napięcia można by przenieść znad naszych głów pod ziemię, gdzie ich promieniowanie jest znacznie mniej szkodliwe. Niestety, operatorzy sieci energetycznych zawsze mają na podorędziu argument o zbyt wysokich kosztach.
Standardowe stacje bazowe DECT są tak skonstruowane, że – w odróżnieniu od telefonów komórkowych – pracują z pełną mocą przez cały czas, dzień i noc. Czy to w pracy, czy w domu – wokół nas prawie cały czas kłębi się niewidzialna elektromagnetyczna dżungla.
NIE SKRZYWIĆ O soba, która dostąpi zaszczytu wyróżnienia Orderem Uśmiechu, musi wypić sok z cytryny i nie mieć przy tym kwaśnej miny. Trudne? Wcale nie, jeśli wcześniej rozgryziemy owoc synsepalu słodkiego ( Synsepalum dulcificum ). Ta afrykańska roślina wytwarza białko o nazwie mirakulina, które – zgodnie z nazwą – czyni cuda: w obecności kwasów (np. soku z cytrusów) pobudza receptory słodyczy na języku. W sklepach internetowych można kupić tabletki z suszonego synsepalu. Wystarczy potrzymać je w ustach aż do rozpuszczenia się, by na 30–60 minut „znieczulić” język na kwaśny smak. Wówczas można nie tylko gryźć cytryny albo limonki, ale też popijać je octem – wszystko będzie smakowało naprawdę słodko. Zaawansowane są także prace nad słodszym cukrem – wzmacniaczami słodyczy, którymi zajmuje