Wydawca: MAG Kategoria: Fantastyka i sci-fi Język: polski

Uzyskaj dostęp do tej
i ponad 20000 książek
od 6,99 zł miesięcznie.

Wypróbuj przez
7 dni za darmo

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

e-czytniku kup za 1 zł
tablecie  
smartfonie  
komputerze  
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Przeczytaj fragment w darmowej aplikacji Legimi na:

Liczba stron: 524 Przeczytaj fragment ebooka

Odsłuch ebooka (TTS) dostępny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacji Legimi na:

Androida
iOS
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Ebooka przeczytasz na:

Kindlu MOBI
e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze EPUB
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Zabezpieczenie: watermark Przeczytaj fragment ebooka

Opis ebooka Mechaniczny anioł - Cassandra Clare

W Mechanicznym Aniele dowiesz się co się wydarzyło 100 lat przed historią opisaną w Mieście Kości, Mieście Szkła i Mieście Popiołów. Poznasz rodzinną tajemnicę Clary Fray i genezę buntu Valentine... A to tylko początek...

Magia jest niebezpieczna, ale miłość jeszcze bardziej. Kiedy szesnastoletnia Tessa Gray pokonuje ocean, żeby odnaleźć brata, celem jej podróży jest Anglia za czasów panowania królowej Wiktorii. W londyńskim Podziemnym Świecie, w którym po ulicach przemykają wampiry, czarownicy i inne nadnaturalne istoty, czeka na nią coś strasznego. Tylko Nocni Łowcy, wojownicy ratujący świat przed demonami, utrzymują porządek w tym chaosie. Porwana przez Mroczne Siostry, członkinie tajnej organizacji zwanej Klubem Pandemonium, Tessa wkrótce dowiaduje się, że sama jest Podziemną z rzadkim darem zmieniania się w inną osobę. Co więcej, Mistrz - tajemnicza postać kierująca Klubem - nie zatrzyma się przed niczym, żeby wykorzystać jej moc. Pozbawiona przyjaciół, ścigana Tessa znajduje schronienie w londyńskim Instytucie Nocnych Łowców, którzy przyrzekają, że znajdą jej brata, jeśli ona wykorzysta swój dar, żeby im pomóc. Wkrótce Tessę zaczynają fascynować dwaj przyjaciele: James, którego krucha uroda skrywa groźny sekret, i niebieskooki Will, zniechęcający do siebie wszystkich swym sarkastycznym humorem i zmiennymi nastrojami… wszystkich oprócz Tessy. W miarę jak w trakcie swoich poszukiwań, zostają wciągnięci w intrygę, grożącą zagładą Nocnych Łowców, Tessa uświadamia sobie, że będzie musiała wybierać między ratowaniem brata a pomaganiem nowym przyjaciołom, którzy próbują ratować świat… i że miłość potrafi być najbardziej niebezpieczną magią.

Opinie o ebooku Mechaniczny anioł - Cassandra Clare

Cytaty z ebooka Mechaniczny anioł - Cassandra Clare

znajdowały się wąskie schody biegnące w górę. Idąc po nich, Tessa trzymała wiaderko przed sobą, a że było pełne, woda wychlapywała się z niego na jej suknię. Zanim dotarła na szczyt, dyszała i miała gęsią skórkę. Na górze nie było
„Stwórca, który z nicości wywiódł ten świat cały, Przecz własne swoje twory rozbija w kawały? Jeśli się nie udały, kogóż za to winić? Ale dlaczego niszczy, jeśli się udały?”. – Omar Chajjam, Rubajaty (Przełożył Andrzej Gawroński)
„Blade i bezimienne W jałowych łanach zbóż, Gną się ku ziemi, senne, Całą noc, póki z zórz Nie wzejdzie świt, jak z oków Rozkuty, z mgieł, obłoków Oswobodzony, z mroków Przybyły zastęp dusz”. – Algernon Charles Swinburne, Ogród Persefony (Przełożył Stanisław Barańczak)
„Aż wyschną głębie wszystkich mórz, do dna, Aż słońce stopi głaz; Będę cię kochał, miła, aż do dnia Gdy biec przestanie czas”. – Robert Burns, Och, moja miła jest jak róży pąk (Przełożył Stanisław Barańczak)
Pamiętasz, jak próbowałeś kiedyś mnie namówić, żebym rzucił im pieróg nadziewany mięsem, bo chciałeś sprawdzić, czy uda się wyhodować rasę kaczek kanibali? – I zjadły go – przypomniał Will. – Krwiożercze małe bestie. Nigdy nie ufaj kaczkom.
„To, co czynię teraz, jest o tyle, tyle piękniejsze od tego, co czyniłem dotychczas” – zacytował Will. – „A tam, dokąd idę, znajdę spokój o wiele większy, niż kiedykolwiek doznałem”. – Sydney Carton? Przecież mówiłeś, że nie znosisz Opowieści o dwóch miastach
„U bram ogrodu, blada, W wieńcu z nasennych ziół, Stoi ta, co przykłada Chłodne dłonie do czół; Od ust miłości słodsze Jej usta – i kto dotrze Tu, ten się jej nie oprze, Gdy smak ten będzie czuł”. – Algernon Charles Swinburne, Ogród Persefony (Przełożył Stanisław Barańczak)
„Czas, nieposłuszny sokół, Nie wraca sponad pól Na naszą dłoń; rozpaczą Dławione, serca płaczą, Gdy na swym dnie zobaczą Nic tylko grząski muł”. – Algernon Charles Swinburne, Ogród Persefony (Przełożył Stanisław Barańczak)
„Raz czy dwa razy rzucić kości z kubka, Na to marnego nie powie nikt słowa, Ale kto z Grzechem na hazard iść pragnie, Ten się przed Hańbą w tej grze nie uchowa”. – Oscar Wilde, Ballada o więzieniu w Reading (Przełożył Adam Włodek)
„Albo nareszcie – sam Szatan! Ta, można Sprzedać mu duszę – przy czym w cyrografy Przemycić taki błąd, że bestia zdrożna Puści mnie, nie chcąc się przyznać do gafy”. – Robert Browning, Monolog w hiszpańskim klasztorze (Przełożył Stanisław Barańczak)
„Nie zgłębi umysł – dobrze wiem: Czemuż dobro w nas przeplata się ze złem? Czemuż miast wiecznego dnia – Noc między dniem a dniem?”. – Thomas Campion, Grzeczna w rozmowie (Przełożył Stanisław Barańczak)
„Każdy zabija kiedyś to, co kocha – Chcę, aby wszyscy tę prawdę poznali. Jeden to lepkim pochlebstwem uczyni. Inny – spojrzeniem, co jak piołun pali. Tchórz się posłuży wtedy pocałunkiem, Człowiek odważny – ostrzem zimnej stali”. – Oscar Wilde, Ballada o więzieniu w Reading (Przełożył Adam Włodek)