Wydawca: ILLUMINATIO Łukasz Kierus Kategoria: Specjalistyczne Język: polski Rok wydania: 2014

Uzyskaj dostęp do tej
i ponad 20000 książek
od 6,99 zł miesięcznie.

Wypróbuj przez
7 dni za darmo

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

e-czytniku kup za 1 zł
tablecie  
smartfonie  
komputerze  
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Przeczytaj fragment w darmowej aplikacji Legimi na:

Liczba stron: 94

Odsłuch ebooka (TTS) dostępny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacji Legimi na:

Androida
iOS
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Ebooka przeczytasz na:

Kindlu MOBI
e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze EPUB
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Pobierz fragment dostosowany na:

Zabezpieczenie: watermark

Opis ebooka Mała księga przebudzenia - Mark Nepo

"To nieprzebrane źródło inspiracji na każdy tydzień roku oraz doskonały prezent, jakim możemy obdarować zarówno siebie jak i naszych bliskich".

– Oprah Winfrey

Poznaj absolutny bestseller „New York Timesa” – jeden z najważniejszych współczesnych przewodników duchowych, który podbił serca setek tysięcy czytelników na całym świecie. Teraz również Ty możesz wykorzystać zawarte w tej niewielkiej książce wskazówki, aby uświadomić sobie lub utwierdzić się w przekonaniu, że jesteś na tym świecie po coś więcej niż płacenie rachunków i realizowanie zadań z nigdy niekończących się list.

Mark Nepo – filozof, poeta, któremu udało się pokonać groźny nowotwór – zawarł w Małej księdze przebudzenia rozważania dotyczące duchowości i przyjaźni, zachęcając czytelnika do dostrzegania pozytywów nawet tam, gdzie pozornie ich nie ma. Każdemu tygodniowi przewodzi inne zagadnienie, co umożliwi Ci spojrzenie na otaczający świat i ludzi z szerszej perspektywy. Dzięki tym inspirującym refleksjom uświadomisz sobie, że każdy z nas potrzebuje daru uważności, aby rozwijać się w życiu, a nie tylko usiłować przeżyć z dnia na dzień.

Książka zawiera 52 inspirujące lekcje oraz wskazówki medytacyjne skłaniające do rozważań na temat współistnienia, wybaczania, świadomości czy umiejętności pokonywania przeszkód, sprawdzające się zarówno w chwilach radości jak i w momentach, w których dopada nas zwątpienie. Te uniwersalne instrukcje, nawiązujące do wielu tradycji duchowych, pokazują, jak niewiele potrzeba, aby lepiej poznać samego siebie i odkryć głębszy wymiar własnego istnienia.

Niczego nie powstrzymuj. Pozwól, by to, co cię dotyka, wpływało na twoje życie.

 

Opinie o ebooku Mała księga przebudzenia - Mark Nepo

Cytaty z ebooka Mała księga przebudzenia - Mark Nepo

proces nabywania mądrości, zachodzący poprzez rozbijanie kolejnych, ograniczających nas skorup. Cząsteczka Boga rozwija się w nas, aż zaczyna jej brakować miejsca, a wtedy znany nam świat ulega zniszczeniu, byśmy mogli narodzić się na nowo.
Tak oto życie okazuje się niczym innym jak byciem sobą, aż przestaniemy się mieścić w naszej jaźni i, podobnie jak Taaora w swojej skorupie, musimy przełamać swoje ograniczenia, po to, by mogła narodzić się nasza kolejna jaźń. W ten sposób pozbywamy się swoich poglądów na temat świata – nie dlatego, że są one fałszywe, ale dlatego, że każdy z nich spełnia swoje zadanie do czasu, aż się rozwiniemy i przestaniemy go potrzebować.
Musimy odnaleźć sposób na wykorzystanie tych sił, które w nas uderzają, i nie pozwolić się zmieść codziennym wydarzeniom. Łosoś pokazuje nam, jak sprostać prawdzie i nie zamykać się w życiu. Uczy nas, że nie możemy uciekać od swoich doświadczeń, a wtedy będziemy mogli podążać naprzód mimo nieprzyjemnych uderzeń.
Ludzkie serca mają jednak zdolność podnoszenia się po upadku niezależnie od tego, jak dotkliwie zostały poranione, co jest dowodem na to, że nami również kieruje ta sama siła. Podobnie jak w przypadku łososia, nasza droga przez życie nie polega jedynie na uderzaniu głową w przeszkody, ale na swobodnym poruszaniu się całą swoją istotą.
Często musimy pozwolić odejść temu, co martwe, by mogło powstać nowe życie. A to, czemu pozwalamy odejść – czy jest to ukochana osoba, marzenie, czy też niezdrowe podejście do życia – staje się nawozem dla nowego życia. Dobrze wykorzystane rzeczy łączą się z ziemią, a stara miłość odżywia nową. Niespełnione marzenie jest pokarmem dla jeszcze nieistniejących marzeń, a bolesny sposób życia, który pozbawił nas sił, przekształca się w wewnętrzną postawę wolności.
Po wielu latach uwalniania bolesnych emocji uczę się także tego, by nie pozwalać bólowi, przygnębieniu ani lękowi na rozbijanie we mnie swojego obozowiska, co jest ważne dla zachowania dobrego samopoczucia. Muszę przyznać, że musiałem przejść długą drogę, aby w końcu zrozumieć, że mam uwalniać te silne emocje – nieustannie oczyszczać serce i umysł z osadu – po to, by do mojego wnętrza mogło przedostać się nowe życie. Niewyrażanie emocji może być dla nas niszczące. Niemniej gdy już pozwolimy sobie je poczuć, musimy pamiętać o tym, by pozwolić im odejść, gdyż blokowanie ich również może być dla nas szkodliwe.
Odczuwanie wdzięczności jest najprostszym i najgłębszym sposobem na poczucie jedności ze światem. Nic tak mocno i szybko nie jednoczy ze sobą świata ducha i ziemi jak moc wdzięczności. Wdzięczność polega na dziękowaniu nie tylko za to, co otrzymaliśmy, ale także za wydarzenia, które przełamują naszą pychę i upór.