Wydawca: Zwierciadło Kategoria: Literatura faktu, reportaże, biografie Język: polski Rok wydania: 2013

Uzyskaj dostęp do tej
i ponad 20000 książek
od 6,99 zł miesięcznie.

Wypróbuj przez
7 dni za darmo

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

e-czytniku kup za 1 zł
tablecie  
smartfonie  
komputerze  
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Przeczytaj fragment w darmowej aplikacji Legimi na:

Liczba stron: 186 Przeczytaj fragment ebooka

Odsłuch ebooka (TTS) dostępny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacji Legimi na:

Androida
iOS
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Ebooka przeczytasz na:

Kindlu MOBI
e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze EPUB
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Zabezpieczenie: watermark Przeczytaj fragment ebooka

Opis ebooka Magda, miłość i rak - Alina Mrowińska

 

Magda Prokopowicz w wieku 27 lat zachorowała na raka piersi. Walczyła z chorobą, będąc w ciąży. Doświadczyła wszystkich etapów choroby, nauczyła się otwierać zamknięte drzwi i odkryła, jak ważne w walce z rakiem jest pozytywne myślenie. Założycielka Fundacji Rak’n’Roll. Wygraj życie! stała się dla chorych na raka i ich bliskich symbolem walki o jakość życia osób dotkniętych chorobą nowotworową, a dla tysięcy Polaków – symbolem niezłomności w walce z przeciwnościami losu.

Opinie o ebooku Magda, miłość i rak - Alina Mrowińska

Cytaty z ebooka Magda, miłość i rak - Alina Mrowińska

„Krocz spokojnie wśród zgiełku i pośpiechu – pamiętaj, jaki pokój może być w ciszy. Tak dalece, jak to możliwe, nie wyrzekając się siebie, bądź w dobrych stosunkach z innymi ludźmi. Prawdę swą głoś spokojnie i jasno, słuchaj też tego, co mówią inni, nawet głupcy i ignoranci, oni też mają swoją opowieść. Jeśli porównujesz się z innymi, możesz stać się próżny lub zgorzkniały, albowiem zawsze będą lepsi i gorsi od ciebie. Ciesz się zarówno swymi osiągnięciami, jak i planami. Wykonuj z sercem swą pracę, jakkolwiek by była skromna. Jest ona trwałą wartością w zmiennych kolejach losu. Zachowaj ostrożność w swych przedsięwzięciach – świat bowiem pełen jest oszustwa. Lecz niech ci to nie przesłania prawdziwej cnoty, wielu ludzi dąży do wzniosłych ideałów i wszędzie życie pełne jest heroizmu. Bądź sobą, a zwłaszcza
Bądź sobą, a zwłaszcza nie zwalczaj uczuć: nie bądź cyniczny wobec miłości, albowiem w obliczu wszelkiej oschłości i rozczarowań jest ona wieczna jak trawa. Przyjmuj pogodnie to, co lata niosą, bez goryczy wyrzekając się przymiotów młodości. Rozwijaj siłę ducha, by w nagłym nieszczęściu mogła być dla ciebie tarczą. Lecz nie dręcz się tworami wyobraźni. Wiele obaw rodzi się ze znużenia i samotności. Jesteś dzieckiem wszechświata nie mniej niż gwiazdy i drzewa, masz prawo być tutaj i czy jest to dla ciebie jasne czy nie, nie wątp, że wszechświat jest taki, jaki być powinien. Tak więc bądź w pokoju z Bogiem, cokolwiek myślisz i czymkolwiek się zajmujesz, i jakiekolwiek są twe pragnienia: w zgiełku ulicznym, zamęcie życia zachowaj pokój ze swą duszą. Z całym swym zakłamaniem, znojem i rozwianymi marzeniami ciągle jeszcze ten świat jest piękny. Bądź uważny, staraj się być szczęśliwy”.
„Zrobimy, co w naszej mocy, i zobaczymy, jakie będą skutki. Nie można niczego przewidzieć, nie ma potrzeby niczego kurczowo się trzymać, nie ma sensu dążyć do określonego rezultatu. Nie można czuć niechęci, to tylko prowadzi do cierpienia. życie jest dobre. leoś jest moim cudem i jeszcze te kolory kwiatów w moim ogrodzie”.
„Ona ma dać ludziom siłę i nadzieję, nie tylko chorym na raka, ale wszystkim, którzy zmagają się z jakimiś problemami, którym ciężko jest żyć. Wiesz, marzy mi się, żeby to była taka książka, która leży obok łóżka i do której zawsze można sięgnąć, kiedy jest źle. I uśmiechnąć się, że życie jest piękne. Mimo wszystko”.
Przeszłam przez wiele bardzo smutnych przeżyć, ale tylko pozornie, gdyż dziś mam tak ogromne poczucie szczęścia, że czasami z tego szczęścia i rozpierającej radości łzy lecą mi po policzkach. Wiem, że zawsze miałam w sobie te pokłady uczuć i szczęścia, ale bałam się to pokazać. Bałam się, że jak będę szczęśliwa, stanie się coś złego. Dziś poczucie szczęścia daje mi pyszne śniadanie, promień słońca, rozmowa z przyjacielem. Mogę krzyczeć: JESTEM SZCZĘŚLIWA! ŚWIAT JEST PIĘKNY! KOCHAM LUDZI! Oczywiście nadal miewam gorsze dni, czasami mam się gorzej albo nawet poryczę się, że nóżka pęknięta i kręgosłup boli, ale to tylko takie chwile. g ENERALNIE JESTEM SZCZĘŚLIWA JAK CHOLERA!
„Tak bym chciała móc ulżyć wszystkim tym osobom, które spotyka nieszczęście. Które muszą borykać się z chorobami, przeciwnościami losu. Które są zagubione i nie wiedzą gdzie szukać światła. Którym życie rzuca pod nogi kłody, a nie zawsze są siły, by je przeskoczyć. Tak bym chciała rozlać na świecie morze pokoju, miłości, zdrowia i szczerości. Żeby ludzie nie musieli płakać, tęskniąc za przeszłością i bliskimi. Żeby nie musieli się bać, stojąc w obliczu śmierci. Żeby nie musieli myśleć o tym, ile warte jest życie. Tak bym chciała móc rozbudzić w innych miłość, która mieszka w moim sercu. Tak bym chciała”.
„Krocz spokojnie wśród zgiełku i pośpiechu – pamiętaj, jaki pokój może być w ciszy. Tak dalece, jak to możliwe, nie wyrzekając się siebie, bądź w dobrych stosunkach z innymi ludźmi. Prawdę swą głoś spokojnie i jasno, słuchaj też tego, co mówią inni, nawet głupcy i ignoranci, oni też mają swoją opowieść. Jeśli porównujesz się z innymi, możesz stać się próżny lub zgorzkniały, albowiem zawsze będą lepsi i gorsi od ciebie.