Wydawca: Zwierciadło Kategoria: Obyczajowe i romanse Język: polski Rok wydania: 2014

Uzyskaj dostęp do tej
i ponad 20000 książek
od 6,99 zł miesięcznie.

Wypróbuj przez
7 dni za darmo

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

e-czytniku kup za 1 zł
tablecie  
smartfonie  
komputerze  
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Przeczytaj fragment w darmowej aplikacji Legimi na:

Liczba stron: 432 Przeczytaj fragment ebooka

Odsłuch ebooka (TTS) dostępny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacji Legimi na:

Androida
iOS
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Ebooka przeczytasz na:

Kindlu MOBI
e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze EPUB
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Zabezpieczenie: watermark Przeczytaj fragment ebooka

Opis ebooka Lot nisko nad ziemią - Ałbena Grabowska

Weronika Przybyszewska dorastała w czasach, w których lepiej było się nie wyróżniać. I nie marzyć. Mimo to, Weronice udaje się zrealizować pragnienia – pracuje w wymarzonym zawodzie i spotyka prawdziwą, wielką miłość – taką, o której marzą wszystkie kobiety. Pierwsza rysa na szczęśliwym małżeństwie Weroniki i Sławka pojawia się, kiedy zaczynają starać się o dziecko. Początkowo wydaje się, że to kwestia czasu oraz doboru odpowiedniej terapii, ale mijają lata, a Weronika i Sławek nie zostają rodzicami. Kiedy małżonkowie pozornie godzą się z tym faktem, na Weronikę spada kolejny cios – Sławek umiera w wyniku obrażeń odniesionych w wypadku spowodowanym przez pijanego kierowcę. W jednej chwili świat Weroniki rozsypuje się w proch. Czy uda się jej stworzyć nowy? Jakim kosztem?

Lot nisko nad ziemią to fascynująca opowieść o życiu współczesnej kobiety – jej marzeniach, szczęściu i rozpaczy. Książka trzyma czytelnika w napięciu od pierwszych stron, aż do zaskakującego zakończenia.

Ałbena Grabowska – lekarz neurologepileptolog. Imię Ałbena, oznaczające kwitnąca jabłoń, zawdzięcza swoim bułgarskim korzeniom. Matka trójki dzieci, która nie wyobraża sobie życia bez pisania. Wydała m.in.

cykl powieści dla dzieci; książkę o Bułgarii. Tam, gdzie urodził sie Orfeusz oraz powieść Coraz mniej olśnień.

Opinie o ebooku Lot nisko nad ziemią - Ałbena Grabowska

Cytaty z ebooka Lot nisko nad ziemią - Ałbena Grabowska

chleb. Tak jest najzdrowiej. Nie miałam za grosz apetytu. Odkąd odeszłam z  przedszkola, nie jadłam obiadu. Ubrania wisiały na mnie jak na wieszaku, ale zupełnie się tym nie przejmowałam. Z  czego żyłam? Sprzedałam nasz samochód, który był zupełnie jak nowy, i  miałam pieniądze. Żyłam bardzo skromnie, wydawałam grosze i  nie myślałam o  przyszłości. Przy odrobinie szczęścia mogłam umrzeć z  głodu, a  wtedy dołączyłabym do Sławka. –  Masz pustą lodówkę. –  Matka była przerażona, kiedy weszła do pokoju. –  Jest duża, dlatego wydaje się pusta. Mam jogurty, owoce… –  Jogurty są przeterminowane, owoce… zepsute… Co się z  tobą dzieje? Nic się ze mną nie działo. To znaczy pozornie nic. Stałam i  patrzyłam na ich stare twarze i  nie wiedziałam, co powiedzieć, żeby dali
niemogącym wydusić z  siebie ani jednego słowa na swoją obronę. Zbudziłam się, kiedy zegarek wskazywał ósmą, i  aż podskoczyłam w  łóżku. Przecież obiecałam jej, że sprzątnę mieszkanie, tymczasem zaspałam. Ubrałam się szybko i  zjadłam naprędce kawałek chleba z  białym