Wydawca: Burda Książki (dawniej G+J Gruner +Jahr) Kategoria: Poradniki Język: polski

Uzyskaj dostęp do tej
i ponad 20000 książek
od 6,99 zł miesięcznie.

Wypróbuj przez
7 dni za darmo

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

e-czytniku kup za 1 zł
tablecie  
smartfonie  
komputerze  
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Przeczytaj fragment w darmowej aplikacji Legimi na:

Liczba stron: 348 Przeczytaj fragment ebooka

Odsłuch ebooka (TTS) dostępny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacji Legimi na:

Androida
iOS
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Ebooka przeczytasz na:

Kindlu MOBI
e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze EPUB
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Zabezpieczenie: watermark Przeczytaj fragment ebooka

Opis ebooka Księga kodów podświadomości - Beata Pawlikowska

Podświadomość jest pilnym uczniem, który bada rzeczywistość i zapisuje wnioski na żelaznych tablicach. Umieszcza je w twoim umyśle w takim miejscu, żebyś nie zdawał sobie sprawy z ich istnienia. To podświadomość kieruje twoim zachowaniem, uczuciami i myślami. Wydaje ci się, że czegoś pragniesz, ale w rzeczywistości to ona podsuwa ci tę tęsknotę i zmusza do jej zaspokojenia. Jeżeli kody w twojej podświadomości zostały prawidłowo zapisane, jesteś szczęściarzem. Jesteś zdrowy, zadowolony, masz poczucie sensu i spełnienia. Jeśli nie, to witaj w klubie. 99% ludzi nosi w sobie fałszywe kody podświadomości. Kiedy je poznasz i zrozumiesz, będziesz mógł je zapisać na nowo. I o tym jest ta książka.

Opinie o ebooku Księga kodów podświadomości - Beata Pawlikowska

Cytaty z ebooka Księga kodów podświadomości - Beata Pawlikowska

Bo to, co myślisz sam o  sobie, przekłada się na to, kim jesteś i  za jakiego uważają cię inni ludzie. A  to, co myślisz sam o  sobie, jest w  rzeczywistości tym, co kryje się w  twojej podświadomości. I  może być czymś kompletnie innym niż to, co myślisz, że o  sobie wiesz.
Człowiek, który ma poczucie własnej wartości, lubi siebie. Jeżeli lubi siebie, to lubi też innych ludzi. Jest życzliwy. Nie naiwny i  łatwowierny, ale życzliwy, czyli kieruje się dobrymi intencjami i  takie same intencje przypisuje innym ludziom. Nie jest od niczego uzależniony, bo nie musi. Jego podświadomość nie potrzebuje żadnych akrobatycznych kombinacji, żeby zapewnić sobie dobre samopoczucie i  nie musi sięgać do żadnych zewnętrznych narzędzi, żeby je poprawić. Dobre samopoczucie i  wewnętrzna radość wypływają z  podświadomego przekonania o  tym, że „ja jestem dobrym, ważnym człowiekiem” oraz że inni są równie ważni i  dobrzy.
Rdzenny pakiet startowy składa się m.in. z  następujących elementów: Instynktowne poczucie, że jestem ważny. Instynktowne poczucie, że jestem bezpieczny. Instynktowne poczucie, że jestem potrzebny. Instynktowne poczucie, że jestem kochany.
Wśród wszystkich najważniejszych rzeczy, które muszą zaistnieć w  twoim życiu, żebyś mógł poprawnie funkcjonować, cztery są najbardziej niezbędną koniecznością, która musi się zdarzyć, żeby mogły nastąpić pozostałe. Te cztery niezbędne to: Poczucie, że jestem bezpieczny Poczucie, że jestem kochany Poczucie, że jestem ważny Poczucie, że jestem wartościowy.
To właśnie integruje ze sobą ludzi: wspólne spędzanie czasu, robienie czegoś zwykłego, codziennego, takiego jak pieczenie ciasta albo chodzenie po jesiennych liściach. I  nie chodzi o  zmuszanie kogoś do uczestniczenia w  rodzinnych zajęciach. Chodzi o  to, żeby w  taki sposób wychować dzieci, żeby czuły się integralną częścią rodziny. Wtedy nigdy nie będą „obce” i  nigdy nie będą miały podświadomego przekonania, że muszą zasłużyć, żeby zostać zaakceptowanymi.
Są trzy rzeczy, które możesz zrobić teraz ze swoim życiem: Nie robić nic, bo przecież tak jak jest, w  gruncie rzeczy nie jest aż tak źle Zatrudnić detektywa-specjalistę, czyli rozpocząć psychoterapię Spróbować własnymi rękami odnaleźć Agentów i  ich uleczyć
Człowiek, który ma poczucie własnej wartości, lubi siebie. Jeżeli lubi siebie, to lubi też innych ludzi. Jest życzliwy. Nie naiwny i  łatwowierny, ale życzliwy, czyli kieruje się dobrymi intencjami i  takie same intencje przypisuje innym ludziom.
Twoja podświadomość natychmiast odszukała kod z  przeszłości mówiący o  tym, że nie wolno odmawiać i  że trzeba zawsze za wszelką cenę spełniać czyjeś oczekiwania, ponieważ tylko wtedy będziesz bezpieczny i  będziesz się czuł kochany. Jednocześnie więc poczułeś: Nie chcę tego robić!!! Muszę to zrobić!!!
Kiedy szef cię wzywa i  pyta czy zrobisz coś, co nie należy do twoich obowiązków i  co zajmie ci czas po pracy i  połowę weekendu, myślisz: NIE!!!!!! Ale odpowiadasz: TAK. Nienawidzisz siebie za to, że tak powiedziałeś Nienawidzisz szefa, że zmusił cię do tego Nienawidzisz pracy, która cię do tego zmusza Nienawidzisz Nie widzisz i  nie rozumiesz, że szef w  gruncie rzeczy do niczego cię nie zmusił
Bo ty potrzebujesz czuć się lepsza. Zawsze potrzebujesz potwierdzenia, że jesteś lepsza, bo tylko wtedy czujesz, że świat jest dobry i  przyjazny. Kiedy nie jesteś lepsza, świat staje się wrogi, a  ludzie nieprzyjaźni.
Fajnie jest się czasem ścigać, wygrywać, zdobywać nagrody, dostawać pochwały i  mieć poczucie, że jest się szybkim, bystrym albo skutecznym. Czasem. Nie dlatego, że się musi, ale dlatego, że się chce.
Czyli robisz tak: Wybierz jeden nowy kod podświadomości – na przykład „Jestem ważny” Uwierz świadomie w  to, że jest tak naprawdę Podejmij decyzję, że to jest priorytet twojego myślenia Powtarzaj te dwa słowa tysiąc razy dziennie. Możesz częściej Spraw, żeby te dwa słowa towarzyszyły ci przez cały dzień we wszystkim, co robisz
Jeżeli twoje kody zostały zapisane poprawnie, to należysz do 1% procenta ludzkości, która żyje w  zgodzie ze swoimi prawdziwymi uczuciami, nie ma potrzeby tworzyć żadnych iluzji, udawać ani kłamać. Prawda daje największą siłę, jaką można sobie wyobrazić. Daje moc do tego, żeby być sobą i  zdobywać to, czego się najbardziej pragnie.
Kod podświadomości: Poczucie spokoju i  równowagi osiąga się wtedy, kiedy człowiek robi coś ukradkiem i  nikt o  tym nie wie. Następne praktyczne wnioski podświadomości: Wolę skłamać niż przyznać się gdzie byłem. Lepiej nie mówić prawdy. Nie należy być zbyt otwartym wobec ludzi. Będę się trzymał trochę z  boku. Lepiej być ostrożnym, nigdy nie wiadomo z  kim ma się do czynienia.
Tak, tak. To dlatego będziesz trochę sztywny wśród ludzi, a  myśl o  tym, że miałbyś zachowywać się całkiem swobodnie, będzie ci się wydawała niedorzeczna i  paraliżująca. Być sobą? Co za bzdura. Tylko nie to! Kiedy człowiek jest sobą, zostaje za to ukarany. Trzeba przez cały czas kontrolować sytuację. Być ostrożnym.
Czysta intencja to działanie, które nie służy zdobyciu narzędzi do manipulowania i  tworzenia fałszu na rzecz samego siebie ani innych. Jeżeli twoim umysłem kieruje czysta intencja, czujesz się dobrze, cieszysz się, a  świat wydaje ci się jest przyjazny. Czysta intencja to inaczej mówiąc prawdziwy podświadomy zapis dotyczący pewnych rzeczy i  mechanizmów, jakie dzieją się na świecie. „Prawdziwy”, czyli oparty na prawdzie i  oddający rzeczywisty, realny stan spraw.
Poczujesz ulgę. Nie szukaj zemsty i  przestań rozpamiętywać. Odsuwaj przykre wspomnienia, zastępuj je pozytywnymi planami. Zacznij cieszyć się tym, co masz już teraz. Zamiast martwić się tym, co było.