Wydawca: Ole Kategoria: Poradniki Język: polski Rok wydania: 2014

Kryzysk. Zmień kryzys w zysk ebook

Maciej Bennewicz

(0)

Ebooka przeczytasz na:

Kindlu MOBI
e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze EPUB
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Zabezpieczenie: watermark Przeczytaj fragment ebooka

Opis ebooka Kryzysk. Zmień kryzys w zysk - Maciej Bennewicz

Przyjazny poradnik znanego trenera - przewodnika rozwoju osobistego.

Jak w sytuacji kryzysowej znaleźć dobre strony i nowe satysfakcjonujące rozwiązania. Jak zyskać na kryzysie, zarówno w sensie globalnym, jak i zawodowym oraz osobistym.

Opinie o ebooku Kryzysk. Zmień kryzys w zysk - Maciej Bennewicz

Cytaty z ebooka Kryzysk. Zmień kryzys w zysk - Maciej Bennewicz

Życzę ci, żeby wszystkie zmiany, którym podlegasz, prowadziły do sukcesu. Życzę ci, żebyś zamiast podlegać kryzysom, nauczył się nimi zarządzać. Życzę ci, żebyś nauczył się traktować kryzys jako szansę na zysk i  na polepszenie swego życia. Ta książka została napisana po to, byś te życzenia mógł spełnić.
Ci, którzy przegrywają, traktują przeciwności jak przeszkody nie do pokonania. Nawet w  najtrudniejszych warunkach gospodarczych, ekonomicznych, społecznych, a  nawet pogodowych, jedni wygrywają, a  inni nie. Ci ostatni uwierzyli w  kryzys. Ci pierwsi potraktowali go jako swoją szansę.
Jeśli małolitrażowym, delikatnym autkiem chcesz wozić kartofle do skupu, zawieszenie wystarczy ci na niezbyt długo. Jeśli ciągnikiem przewozisz lekkie paczki, oznacza to marnotrawstwo sprzętu i  paliwa Czy ekskluzywna limuzyna czy dalekobieżny autobus, każdy sprzęt się starzeje. Jak o  niego dbasz, tak ci służy. Pomyśl, to porównanie dotyczy ciebie. Ty jesteś jak samochód albo jak okręt, który płynie do portu.
Potrzebujesz wielkiej, nieustającej energii. Tylko wtedy pojawia się prawdziwa motywacja. Co daje taką energię? Skąd ją czerpać? Masz co najmniej kilka takich zajęć, które wykonujesz z  przyjemnością. Tylko przyjemność daje silną motywację. Motywacja oparta na przymusie lub obowiązku wcześniej czy później osłabnie, zawsze jednak daje przeciętne rezultaty.
Rozwieję twoje wątpliwości. Życie nie jest trudne, o  ile uczynisz je łatwym. Warto działać lekko, łatwo i  przyjemnie. Inne zajęcia nie są warte twojego bezcennego życia. Tracisz czas. Już nigdy nie będziesz mieć swoich osiemnastu lat.