Wydawca: Siedmioróg Kategoria: Dla dzieci i młodzieży Język: polski Rok wydania: 2012

Ebooka przeczytasz na:

Kindlu MOBI
e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze EPUB
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Zabezpieczenie: watermark Przeczytaj fragment ebooka

Opis ebooka Kopciuszek - Charles Perrault

Pięknie ilustrowana baśń o osieroconej przez matkę dziewczynce, którą macocha i dwie przyrodnie siostry nazywają pogardliwie Kopciuszkiem. Pewnego dnia król organizuje bal podczas którego królewicz ma wybrać sobie żonę. Wtedy u biednej dziewczynki pojawia się dobra wróżka i za sprawą czarów przemienia ją w piękną pannę, która wzbudza zachwyt wszystkich uczestników balu, włącznie z księciem. Czas jednak płynie bardzo szybko, zbliża się północ i Kopciuszek musi wracać, zanim czary utracą swą moc. Wybiegając w pośpiechu gubi pantofelek.

Czy księciu uda się odnaleźć wybrankę serca za pomocą znalezionego bucika? Z pewnością dowiecie się tego z tej uroczej książeczki, a bogate, kolorowe ilustracje pomogą przenieść się w zaczarowany świat bajek, w którym tyle się dzieje!

Opinie o ebooku Kopciuszek - Charles Perrault

Fragment ebooka Kopciuszek - Charles Perrault

BAJKI_Kopciuszek_EPUB_PL.html

Był raz sobie pewien poczciwy człowiek, który po stracie pierwszej żony postanowił ożenić się powtórnie. Na małżonkę wybrał kobietę tak kapryśną i zarozumiałą, że świat jeszcze takiej nie widział! Kobieta ta miała dwie córki, równie nieznośne jak ona sama. Ów poczciwy człowiek także miał córkę, po matce szlachetną i dobrą, jak żadna inna.

Zaraz po ślubie macocha wraz córkami wprowadziła się do domu męża. Od pierwszego dnia nie cierpiała pasierbicy, przy której zaletach jej własne córki wydawały się jeszcze bardziej szkaradne i nieznośne. Obarczyła ją najcięższymi pracami domowymi: sierota musiała zmywać naczynia, szorować schody, froterować podłogi, sprzątać w pokoju macochy i w pokojach jej córek.

Biedulka zamieszkała teraz na strychu i sypiała na marnym posłaniu ze słomy, podczas gdy jej przybrane siostry wylegiwały się w wytwornych łożach i bezustannie przeglądały się w wielkich lustrach. Dziewczyna nigdy nie poskarżyła się ojcu, który i tak nie miał teraz w domu nic do powiedzenia, ponieważ wszystkim rządziła macocha.

Bardzo