Wydawca: Bukowy Las Kategoria: Literatura faktu, reportaże, biografie Język: polski

Joy Division od środka. Nieznane przyjemności ebook

Peter Hook

(0)

Uzyskaj dostęp do tej
i ponad 20000 książek
od 6,99 zł miesięcznie.

Wypróbuj przez
7 dni za darmo

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

e-czytniku kup za 1 zł
tablecie  
smartfonie  
komputerze  
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Przeczytaj fragment w darmowej aplikacji Legimi na:

Liczba stron: 511 Przeczytaj fragment ebooka

Odsłuch ebooka (TTS) dostępny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacji Legimi na:

Androida
iOS
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Ebooka przeczytasz na:

Kindlu MOBI
e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze EPUB
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Zabezpieczenie: watermark Przeczytaj fragment ebooka

Opis ebooka Joy Division od środka. Nieznane przyjemności - Peter Hook

Historia Joy Division, opowiedziana przez legendarnego basistę grupy. Jej członkowie zostali pionierami współczesnej muzyki alternatywnej i stworzyli własną definicję rocka ery post-punku. Ich brzmienie – mroczne  i hipnotyczne – inspirowało wielu wybitnych artystów. Wizerunek sceniczny muzyków, niegdyś uważany za tajemniczy i niszowy, naśladują dziś rzesze młodych ludzi na całym świecie. Peter Hook, zafascynowany ruchem punkowym, oraz jego szkolny przyjaciel, Bernard Sumner, powołali zespół, do którego którego weszli utalentowany wokalista i autor tekstów Ian Curtis oraz genialny perkusista Stephen Morris. Tych czterech młodych gości wyruszyło w trasę rozklekotanym vanem i oczarowało słuchaczy w całej Wielkiej Brytanii. W 1980 roku zespół doczekał się dwóch albumów studyjnych i zamierzał podbić USA. Tragiczna śmierć Iana Curtisa zniweczyła te plany i pozostawiła głęboki ślad w sercach członków Joy Division. Hook rzuca nowe światło na samobójstwo Curtisa. Z ujmującą szczerością opowiada o przyjaźni, która łączyła członków zespołu. Wspomina także o trudnych momentach w historii Joy Division i opisuje proces, który doprowadził do zakończenia współpracy jego członków.

Opinie o ebooku Joy Division od środka. Nieznane przyjemności - Peter Hook

Cytaty z ebooka Joy Division od środka. Nieznane przyjemności - Peter Hook

Zostałem samoukiem i niestety przypłaciłem to złym nawykiem grania trzema palcami. Gdybym ćwiczył pod okiem nauczyciela, z pewnością zwróciłby mi na to uwagę, ale podręcznik Palmera-Hughesa Book of Rock’n’Roll Bass Guitar nie był zbyt gadatliwy. Grałem trzema palcami – a trzymanie z boku małego palca sprawia, że jestem wolniejszy. Z drugiej jednak strony, dzięki temu stałem się charakterystyczny. Wypracowałem swój styl – gram wolniej, ale bardziej melodycznie od pozostałych basistów. To całkiem nowy sposób grania, który powstał przez przypadek, w wyniku błędów szkoleniowych.
dwóch filmów, które opowiadają historię zespołu, znacznie lepiej nakreślono postać Iana w 24 Hour Party People . Aktor wcielający się w Iana w Control , Sam Riley, troszkę go ugrzecznił. Sean Harris w 24 Hour Party People lepiej oddał jego skomplikowaną osobowość i intensywność, z jaką żył. Oczywiście żaden film nie jest w stanie stworzyć dokładnego portretu Iana, ale moim zdaniem to kreacja Harrisa jest bliższa prawdy.
Znacznie łatwiej słucha mi się Closer niż Unknown Pleasures . Nasz drugi krążek bardziej podoba mi się muzycznie i czasem łapię się na tym, że włączam go sobie dla czystej przyjemności – a bardzo rzadko zdarza mi się słuchać własnej twórczości. Z przykrością stwierdzam, że szerokim łukiem omijam materiał New Order. Closer to jeden z moich ulubionych krążków w ogóle. Do mojej subiektywnej ścisłej czołówki dostało się pięć albumów: Nico Chelsea Girls ; Ian Dury & The Blockheads New Boots & Panties ; Iggy Pop Raw Power ; Lou Reed Berlin ; Joy Division Closer . Och, zapomniałem o Johnie Cale’u i Paris 1919 oraz Sex Pistols… Cóż, chyba jednak wyszło siedem… 5310bcd2fa79ce28d2000fd7