Wydawca: Burda Książki Kategoria: Poradniki Język: polski

Jak występować publicznie nie tylko w telewizji ebook

Tomasz Kammel

4.14285714285714 (7)

Uzyskaj dostęp do tej
i ponad 20000 książek
od 6,99 zł miesięcznie.

Wypróbuj przez
7 dni za darmo

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

e-czytniku kup za 1 zł
tablecie  
smartfonie  
komputerze  
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Przeczytaj fragment w darmowej aplikacji Legimi na:

Liczba stron: 181 Przeczytaj fragment ebooka

Odsłuch ebooka (TTS) dostępny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacji Legimi na:

Androida
iOS
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Ebooka przeczytasz na:

Kindlu MOBI
e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze EPUB
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Zabezpieczenie: watermark Przeczytaj fragment ebooka

Opis ebooka Jak występować publicznie nie tylko w telewizji - Tomasz Kammel

Jeśli chcesz zostać dobrym mówcą, opanować tremę i przekonać do siebie ludzi... ...sięgnij po tę książkę! Czeka Cię prezentacja przed niewielkim audytorium, wykład podczas dużej konferencji lub występ w telewizji? Pamiętaj masz w sobie moc, żeby wypaść świetnie. Wszystko co powinieneś wiedzieć o wystąpieniach publicznych znajdziesz w tej książce. Jest tu wiele wskazówek i prostych trików, które pomogą Ci osiągnąć sukces. I praktyczne ćwiczenia stosowane od wielu lat przez Tomasza Kammela Tomasz Kammel - dziennikarz telewizyjny. Showman. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych ludzi polskich mediów. Gospodarz programów: „Teleexpress”, „Pytanie na śniadanie”, „Stand up. Zabij mnie śmiechem”, „Randka w ciemno”, „Wykrywacz kłamstw” oraz festiwali w Opolu i Sopocie. Autor i producent „Kammel tropi...”, „Showexpressu” oraz wielu innych programów, dzięki którym odnosił sukcesy. Ekspert w dziedzinie komunikacji międzyludzkiej i sztuki prezentacji. Od lat z powodzeniem uczy jak „gadać”, żeby się dogadać, a także jak występować publicznie. Prowadzi szkolenia oraz imprezy dla szerokiej publiczności.

Opinie o ebooku Jak występować publicznie nie tylko w telewizji - Tomasz Kammel

Cytaty z ebooka Jak występować publicznie nie tylko w telewizji - Tomasz Kammel

Tylko jak to zrobić? Trzeba świadomie wysłać sygnał do jego mózgu pierwotnego. Informacja musi być prosta: jestem przyjazny, nie mam złych zamiarów, chcę się porozumieć. Dokładnie ta kolejność. W praktyce oznacza to: uśmiech, szczere spojrzenie w oczy i gesty świadczące o otwartości. Nowoczesny człowiek rzadko sięga po maczugę i pewnie dlatego ignoruje siłę mózgu pierwotnego. Szkoda, bo świadomość, że ochrona działa i stara się pomagać, może bardzo poprawić jakość współżycia z innymi ludźmi, z których większość też nie zdaje sobie sprawy, jak przydatna jest praca ich własnych „szefów ochrony”.
Publiczne mówienie musi zawierać w sobie elementy rozrywkowe. Napięcie, emocje, pointy, życiowe mądrości i humor (jeśli jest adekwatny do rodzaju i charakteru wystąpienia). Tak! Bo występ publiczny musi zająć słuchaczy. Pisząc „rozrywkowe”, nie mam od razu na myśli magicznego show Davida Copperfielda, ani skeczy Kabaretu Młodych Panów. Rozrywkowe oznacza dla mnie CIEKAWE i ZAJMUJĄCE, czyli emocjonalne. Nawet mowy pogrzebowe, choć raczej nie bywają zabawne, mogą być rozrywkowe. Sam wygłaszałem niedawno taką mowę na cześć mojej babci Pauliny. Była dobrą, wspaniałą, wesołą kobietą otoczoną mnóstwem przyjaciół. Opowieść dotyczyła wielu pięknych wątków z jej życia, zabawnych sytuacji, których była sprawczynią, oraz jej oryginalnych zwyczajów. Żałobnicy uśmiechali się serdecznie, bo właśnie taką ją pamiętali i nie było sensu recytować trenów.
Jeszcze raz przypomnę – żeby to, co robisz z oczami, można było nazwać kontaktem wzrokowym, a nie nerwowym łypaniem, powinno trwać około pięciu sekund. Oczywiście nie chodzi o to, żebyś liczył w myślach – to tylko taka orientacyjna długość. Umówmy się, że chodzi o to, aby do jednego człowieka powiedzieć przynajmniej jedno całe zdanie, a najlepiej jakiś większy fragment myśli.
Dlatego, że historia porusza wyobraźnię. A przez to, że porusza wyobraźnię – dociera najkrótszą możliwą drogą do emocji! A wiadomo, jak bardzo ludzie kochają emocje. Ja je kocham i Ty na pewno też! Powieść, teatr, kino – wszystkie te dziedziny sztuki opowiadają historie! Nawet fotografia. Zauważyłeś, że najlepsze, najbardziej zapamiętywalne fotografie najczęściej opowiadają jakąś ukrytą w nich historię? No właśnie! Emocjonalne obrazy, które pojawią się w Twojej głowie w efekcie działania opowieści, zostaną tam na pewno na dłużej. Dlatego są takie pożądane!