Wydawca: Powergraph Kategoria: Fantastyka i sci-fi Język: polski

Uzyskaj dostęp do tej
i ponad 20000 książek
od 6,99 zł miesięcznie.

Wypróbuj przez
7 dni za darmo

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

e-czytniku kup za 1 zł
tablecie  
smartfonie  
komputerze  
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Przeczytaj fragment w darmowej aplikacji Legimi na:

Liczba stron: 601 Przeczytaj fragment ebooka

Odsłuch ebooka (TTS) dostępny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacji Legimi na:

Androida
iOS
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Ebooka przeczytasz na:

Kindlu MOBI
e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze EPUB
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Zabezpieczenie: watermark Przeczytaj fragment ebooka

Opis ebooka Głos Lema -

Dla pokoleń czytelników był Mistrzem, dla pokoleń autorów wzorem. Zmarły przed pięcioma laty pisarz i filozof, Stanisław Lem, w tym roku obchodziłby 90. rocznicę urodzin. Ten zbiór powstał po to, żeby go uhonorować.

Sztuczne inteligencje, wirtualne światy, androidy zastępujące człowieka. Fabuły, których areną jest cały Wszechświat. Obce planety, na których odkryto ślady życia. I kosmos, niezbadany i niebezpieczny, wciąż na wyciagnięcie ręki.

„Żadna dobra książka nie przejdzie nieukarana, a każdy gest artystyczny jest zarazem przedmiotem gry rynkowej. I jak w przypadku wielu podobnych przedsięwzięć, także inicjatorom antologii opowiadań inspirowanych twórczością Stanisława Lema łatwo przypisać niskie intencje: że oto wykorzystują znane nazwisko dla darmowej reklamy, by przebić się z tytułem marketingowo.

W istocie zaś mamy tu do czynienia z próbą niemalże heroiczną.

Bo, po pierwsze, czy „Głos Lema” rzeczywiście wykorzystuje znaną markę – czy też raczej stara się ją dopiero stworzyć, odtworzyć?”.

Jacek Dukaj, ze Wstępu

Opinie o ebooku Głos Lema -

Cytaty z ebooka Głos Lema -

Nieznane są mi przyczyny, dla jakich gatunek ludzki chce ciągle domykać wszystko w kompletne całości, podczas gdy otwartą granicą wszelkiej wiedzy jest po prostu stwierdzenie „nie wiem”. Dla mnie wypowiadanie tej frazy nie tyle jest dyskomfortem, ile koniecznym warunkiem wszelkiego myślenia, działania, poszukiwania i rozwoju. Zaprawdę, powiadam ci: stwierdzić można jedynie tyle, że istnieją atomy, pola sił i próżnia, a cała reszta jest wielkim NIE WIEM. I siłą wszelkie umysły napędzającą jest właśnie ta niewiedza, bo ten, co wie wszystko, nic czynić nie musi. Tak więc zasadą wszelkiego bytu i wszelkiego informacyjnego przekazu jest niekompletność, ograniczoność, fragmentaryczność i amorficzność, zasadą zaś mojego myślenia mówienie „nie wiem”, gdy wiedzieć nie mogę. Odrzucam więc życzeniowe wizje i z łatwością mi to przychodzi, bo nie potrzebuję pocieszających koncepcji domykających,