Wydawca: O-press Kategoria: Dla dzieci i młodzieży Język: polski Rok wydania: 2013

Ebooka przeczytasz na:

e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze EPUB
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Zabezpieczenie: watermark Przeczytaj fragment ebooka

Opis ebooka Dinodolino. Vol.1 - O-press

Ta książeczka zabierze wszystkie dzieci do krainy dinozaurów mieszkających w uroczej osadzie zwanej Dinodolino. Małe dinozaury, podobnie jak dzieci, przyjaźnią się między sobą, bawią, uczą, przeżywają przeróżne wydarzenia i przygody.

Trzy pogodne opowiadania: „Żółwik”, „Nauka latania” i „Na obozie” pozwolą dzieciom wziąć udział w życiu małych dinozaurów. Dzieci poznają ich rozterki, umiejętności i zwyczaje. Z małymi dinusiami nauczą się grać w żółwionogę, wezmą udział w dinoolimpiadzie i przeprawią się przez Bagno Cynamonowe.

Opinie o ebooku Dinodolino. Vol.1 - O-press

Fragment ebooka Dinodolino. Vol.1 - O-pressŻółwik

Dawno temu, w osadzie zwanej Dinodolino, mieszkały najprawdziwsze dinozaury. Jedne były szybkie, inne silne, a jeszcze inne ogromne niczym najwyższe drzewa. W Dinodolino mieszkał także malutki Żółwik.

A że był naprawdę mały i nigdy nie mógł dogonić swoich dużych przyjaciół, to najfajniejsze zabawy zawsze odbywały się bez niego. Pewnego razu spóźnił się nawet na zabawę w chowanego, podczas gdy dzieciaki już od dawna go szukały! Całe Dinodolino jeszcze długo z niego żartowało...

Żółwik był bardzo nieszczęśliwy, że nie mógł bawić się z kolegami. Całe popołudnia spędzał więc w samotności i w końcu się do tego przyzwyczaił. Dbał wtedy o swój mały domek, pielęgnował kwiaty, czytał książki i marzył, że pewnego razu zostanie kimś naprawdę wyjątkowym, prawdziwym bohaterem!

Żółwik wiódł więc spokojne życie i nie wiedział nawet, że codziennie obserwuje go pewien miejscowy łobuziak. Owidiusz, bo tak miał na imię, chodził jeszcze do szkoły, ale bardziej od nauki lubił dokuczać innym, a szczególnie Żółwikowi. Raz nawet, o mało co, nie skończyło się to naprawdę źle. Żółwik, w każdą sobotę, chodził na ryby. Uwielbiał wędkować! I właśnie podczas jednej z wypraw nad rzekę nieroztropny Owi postanowił sobie zażartować. Gdy tylko Żółwik zarzucił wędkę, Owi, wymachując kawałkiem aromatycznej pieczeni, zwabił drapieżne ryby.

Aby przeczytać tę książkę w całości, kup ją w księgarni www.legimi.com.