Dieta przyspieszająca metabolizm - Haylie Pomroy - ebook
Wydawca: Burda Książki (dawniej G+J Gruner +Jahr) Kategoria: Poradniki Język: polski

Dieta przyspieszająca metabolizm ebook

Haylie Pomroy

4.28571428571429 (7)

Uzyskaj dostęp do tej
i ponad 16000 książek
od 6,99 zł miesięcznie.

Wypróbuj przez
7 dni za darmo

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

e-czytniku kup za 1 zł
tablecie  
smartfonie  
komputerze  
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Przeczytaj fragment w darmowej aplikacji Legimi na:

Liczba stron: 300 Przeczytaj fragment ebooka

Odsłuch ebooka dostępny w abonamencie „Legimi bez limitu+” w aplikacji Legimi z:

Androida
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Odtwórz fragment audiobooka:

Czas: 8 godz. 57 min

Ebooka przeczytasz na:

Kindlu MOBI
e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze EPUB
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Zabezpieczenie: watermark Przeczytaj fragment ebooka

Opis ebooka Dieta przyspieszająca metabolizm - Haylie Pomroy

To nie jest jeszcze jedna bezsensowna dieta. To potwierdzona medycznie metoda stosowania pożywienia jako lekarstwa w zwalczaniu otyłości, leczeniu chorób przewlekłych oraz naprawie źle działającej przemiany materii. Dzięki latom doświadczenia zawodowego Haylie połączonym z jej mądrością powstała wyjątkowo smaczna dieta, która przynosi rewolucyjne efekty.

Doktor Jacqueline Fields 

Właścicielka klinik w Beverly Hills, Burbank, Irvine i Fort Collins, specjalistka do spraw żywienia Haylie Pomroy cieszy się wielkim szacunkiem w Hollywood i w środowisku medycznym dzięki swojej umiejętności doprowadzenia do szybkiej i zdrowej utraty wagi. Na jej imponującej liście klientów znalazły się takie znane postacie, jak Jennifer Lopez, Reese Witherspoon, Cher, Raquel Welch i Robert Downey jr. 

Regularnie występuje w programach telewizji NBC Extra i Access Hollywood, a także na łamach czasopism „Marie Claire”, „People”, „Star” i innych. Haylie jest wiceprezesem do spraw badań klinicznych i rozwoju w East West Essentials, doradcą do spraw żywienia, zarejestrowaną konsultantką zdrowego życia i doradcą z zakresu medycyny holistycznej.

Opinie o ebooku Dieta przyspieszająca metabolizm - Haylie Pomroy

Cytaty z ebooka Dieta przyspieszająca metabolizm - Haylie Pomroy

WYNIKI BADAŃ LABORATORYJNYCH NORMA SZYBKI METABOLIZM HORMONY TARCZYCY TSH 0,4–4,5 mIU/ml poniżej 1,0 mIU/l T 3 5 2,60–5,40 pg/ml 3,0–4,2 pg/ml T 4 0,62–1,53 ng/dl 1,5–2,0 ng/dl rewersywny T 3 90–350 pg/ml 120 lub mniej
PROFIL LIPIDOWY cholesterol 125–205 mg/dl 165–185mg/dl trójglicerydy poniżej 150 mg/dl 75–100 mg/dl HDL („dobry” cholesterol) więcej niż 46 mg/dl 70 lub więcej mg/dl LDL („zły” cholesterol) mniej niż 130 mg/dl 100 lub mniej mg/dl CUKIER hemoglobina A1C poniżej 6,0 poniżej 5,4 glukoza (na czczo) 6 65–100 mg/l 75–85
Kocham konie. Dosiadam ich, studiuję i podziwiam je. Myślę też, że mogą nas one nauczyć ważnych rzeczy o przemianie materii. O niektórych koniach mówimy, że „tyją z powietrza” (czyli dobrze wykorzystują paszę). Jedząc niewielką ilość pokarmu, nie tylko są zdrowe, ale nawet nabierają wagi. Z kolei przez inne „pasza przelatuje”. Można je karmić i karmić, a mimo to bardzo trudno im przybrać na wadze.
Czym się różnią? Końską przemianą materii. W zootechnice używa się pojęcia konwersji paszy. Jak karmić woła opasowego, by miał mięso odpowiednio poprzerastane, tłuszcz właściwie rozłożony, by jego mięso było najwyższej jakości i osiągnęło najwyższą cenę? Jak karmić konia, by miał optymalnie rozwinięte i mięśnie białe, i mięśnie czerwone, by był szybki przy wyjściu z boksu startowego lub bardziej wytrzymały na długich dystansach? Praktyczne rozwiązania tych problemów to biznes obracający miliardami dolarów zarówno w przemyśle hodowlanym, jak i w branży wyścigów konnych. Dlaczego więc nikt nie starał się zebrać ścisłej wiedzy naukowej pozyskanej z hodowli i zastosować jej do procesów nabierania i utraty wagi u ludzi? Byłoby to rewolucyjne podejście. I właśnie to teraz robię dla was.
Metabolizm, czyli przemiana materii, to proces , nie przedmiot. Składają się nań reakcje chemiczne zachodzące w komórkach wszystkich żywych organizmów, mające na celu utrzymanie procesów życiowych. To przemiana pokarmów albo w ciepło, albo w paliwo, albo w tkanki (mięśnie, tłuszcz, krew, kości). W każdym momencie wasz metabolizm pracuje: spala, magazynuje lub buduje.
Głodowanie pobudza gruczoły nadnerczowe, te z kolei wywołują w organizmie łańcuch reakcji chemicznych, które tłumią normalną produkcję hormonów tarczycy wspomagających spalanie tłuszczu (tzw. trójjodotyroniny, T 3 ) na korzyść zwiększonej produkcji innego hormonu tarczycy, który wspomaga magazynowanie tłuszczu (rewersywny T 3 lub rT 3
Ponieważ to właśnie jedzenie niewielkich ilości pogarsza sytuację! Gdy wasza przemiana materii zbyt wolno pracuje, nawet sał atę zmagazynujecie w postaci tłuszczu, a już na pewno żadnego nie spalicie.
Ciało znajduje sobie pożywienie niezależnie od waszej woli – w waszych tkankach mięśniowych. Udowodniono, że w trybie głodu organizm najpierw dobiera się do mięśni, a nie do tłuszczu. A więc jeśli nie odżywiacie swojego ciała, ono samo „zje” własne mięśnie, szukając podstawowego paliwa koniecznego mu do życia.
Czy przyjrzeliście się kiedyś zastosowaniu niektórych z substancji chemicznych powszechnie znajdowanych w tak zwanym „jedzeniu”? Co dokładnie kryje się za takimi nazwami jak żółcień 5 lub niebieski 6? Do czego służą organizmowi aluminium, benzoesan sodu, chinolony, azorubina i tartrazyna? Któregoś dnia czytałam opakowanie jakiegoś produktu i jako drugi składnik figurowała żółcień pomarańczowa FCF (E110). Nie byłam pewna, czym mam ową żółcień piec, grillować czy smażyć w głębokim tłuszczu, a więc zdecydowałam się zrezygnować z tego produktu. Wiele spośród tych chemikaliów jest przeznaczonych
Wielu moich klientów lepiej zna swoją wymarzoną wagę niż aktualne wymiary, ale ja lubię dokonać podstawowych pomiarów, zanim zaczną dietę przyspieszającą metabolizm, ponieważ właśnie wymiary dużo lepiej mówią o tym, co budujemy, niż cyfry na wadze. Dlatego właśnie nie jestem zwolenniczką systemu monitorowania wagi według BMI. Możecie ważyć tyle, ile wydaje się normalne, ale nie mieć zdrowej budowy ciała – na przykład mieć nadmiar tłuszczu brzusznego, nawet jeśli reszta wygląda szczupło. Albo też możecie mieć zdrowy rozkład wagi, nawet jeśli plasujecie się powyżej normy w tabeli BMI. Dlatego też sugerowałabym zdjęcie
Gotowanie to niezbyt wygórowana cena za odzyskane zdrowie i ciało jak ze snu. Domowe jedzenie należy do najbardziej pożywnych, a więc karmi ciało tym, czego ono najbardziej potrzebuje do lepszego funkcjonowania.
Straciliście 5, może 7 kilogramów i myślicie sobie tak: „Hm, to nie jest takie trudne. To mój as w rękawie. Jeśli teraz trochę zboczę, jeśli nieco oszukam, zawsze mogę wrócić do diety i schudnąć jeszcze więcej”. No i zaczynacie oszukiwać. Myślicie sobie: „Dlaczego by nie napić się kilku kieliszków wina na tym przyjęciu?” albo „Zjem tylko kawałek ciasta, to nic takiego”, albo też z powrotem dodajecie do śniadania swoją poranną latte czy cokolwiek innego. I w taki właśnie sposób zaczynacie na powrót wślizgiwać się w stare przyzwyczajenia, które były głównym sprawcą zaburzeń waszego metabolizmu.
Tak samo jak praktykując trening przekrojowy do ciała, da się poprawić jego ogólną sprawność i wytrzymałość, tak stosując go do metabolizmu, można stymulować różnorodne mechanizmy spalania, budowania i odbudowywania, by osiągać jak najlepsze wyniki. Dzięki proponowanej przeze mnie cyklicznej rotacji specjalnie dobranych pokarmó
przyszłość. Takiej zmiany potrzebuje wasze ciało i dzięki niej powstanie jego nowa, zdrowsza wersja. Nowi wy będziecie postrzegać pożywienie jako narzędzie do naprawy i przywrócenia zdrowia. Nowi wy pokochacie i owoce, i ziarna, i proteiny, i zdrowe tłuszcze. Nowi wy będziecie wiedzieli, jak organizm reaguje na różne specyficzne pokarmy i różne metody odżywiania się. Nowi wy będziecie też dysponowali wszelkimi środkami, by pozbyć się nadwagi i utrzymać ten stan na dobre.
Zróbcie to! Używaliście pożywienia jako lekarstwa, by poprawić swój stan zdrowia i samopoczucie, powinniście więc czuć się naprawdę dobrze – zrównoważeni i stabilni, kontrolujący zachcianki, silniejsi, lżejsi i lepsi, niż byliście cztery tygodnie temu. Uczyńcie z tego ostatniego tygodnia najlepszy ze wszystkich i naprawdę cieszcie się tą niewiarygodną pracą, którą wykonaliście.
Trochę surowego cukru, nieco oleju roślinnego, te rzeczy są w porządku. Przynajmniej wiecie, co to jest. Ale jeśli macie wątpliwości, zostawcie produkt na półce. Szczególną uwagę zwracajcie na sztuczne słodziki i sztuczne
Wasza wątroba produkuje również karnitynę, która zabiera tłuszcz i transportuje go do mitochondriów – małych centrów energii lub inaczej przetwarzaczy tłuszczu. Od ilości karnityny w organizmie zależy, ile tłuszczu zostanie dostarczone i spalone. Ta prosta zależność pomiędzy w ątrobą a mitochondriami może wpływać nawet na 90% spalania tłuszczu, określając tym samym wasze tempo przemiany materii. Im szybciej i bardziej wydajnie produkujecie karnitynę w wątrobie, tym szybszy i bardziej efektywny jest wasz metabolizm. Pokarmy, które jecie, powinny raczej odżywiać wątrobę, niż ją
Co tydzień trochę kardio, trochę ćwiczeń siłowych i nieco rozładowania stresu to podstawa utrzymania zdrowia. Cały czas powtarzam moim klientom, że gdybym mogła zabutelkować produkt, który przynosiłby te same korzyści zdrowotne, co umiarkowany wysiłek fizyczny połączony ze zmniejszeniem stresu, byłabym miliarderką i razem byśmy go popijali na moim jachcie.
W odpowiedzi wasze nadnercza zaczną produkować hormon kryzysowy, który mówi orgazmowi, że lepiej magazynować tłuszcz, ponieważ nie wiadomo, kiedy dostanie pożywienie. Bardzo ciężko pracowaliśmy w czasie diety, by przerobić wasz tłuszcz na mięśnie i nie pora teraz to wszystko zniweczyć. Zatrzymajcie mięśnie, uwolnijcie tłuszcz: jedzcie śniadanie!
Idealną przekąską przed ćwiczeniami jest trochę owoców, a po nich kolejna przekąska zawierająca od 10 do 20 gramów białka. Zapewni to optymalne korzyści z ćwiczeń. Naturalne cukry z owoców zaopatrzą mięśnie w paliwo w czasie wysiłku, a późniejsza porcja białka wspomoże szybką naprawę. To