Czy rzucono na ciebie klątwę - Alexandra Chauran - ebook
Wydawca: ILLUMINATIO Łukasz Kierus Kategoria: Poradniki Język: polski Rok wydania: 2013

Uzyskaj dostęp do tej
i ponad 18000 książek
od 6,99 zł miesięcznie.

Wypróbuj przez
7 dni za darmo

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

e-czytniku kup za 1 zł
tablecie  
smartfonie  
komputerze  
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Liczba stron: 244 Przeczytaj fragment ebooka

Ebooka przeczytasz na:

Kindlu MOBI
e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze EPUB
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Zabezpieczenie: watermark Przeczytaj fragment ebooka

Opis ebooka Czy rzucono na ciebie klątwę - Alexandra Chauran

Dostrzegasz niespotykany dotychczas ciąg nieszczęść, które przydarzają ci się w krótkim czasie? Utwierdzasz się w przekonaniu, że przechodzisz właśnie najgorszy okres w swoim życiu? Wydaje ci się, że to nie może być zwykły pech? Sprawdź, czy padłeś ofiarą działania negatywnych sił.

Klątwa to każda forma magii służąca do wywoływania szkód: duchowych, emocjonalnych, mentalnych albo fizycznych. Alexandra Chauran – wróżka i medium z wieloletnim doświadczeniem pokazuje, w jaki sposób zaprzeczyć lub potwierdzić przypuszczenie, że rzucono na ciebie zły urok. W zależności od uzyskanej odpowiedzi, dowiesz się, jakie kroki podjąć, by zmienić sytuację, w której się znajdujesz.

Książka zawiera wszelkie niezbędne informacje na temat powstawania i działania klątw, ich wykrywania i zwalczania oraz odprawiania oczyszczających i ochronnych rytuałów, które pozwolą ci ustrzec się przed ich działaniem. Poznasz najczęstsze sposoby rzucania klątw, będziesz w stanie rozpoznać charakterystyczne rekwizyty wykorzystywane przy ich tworzeniu, zaznajomisz się z technikami zdejmowania klątw i obrony przed nimi.

Korzystając z zawartych w publikacji wskazówek, nie tylko zneutralizujesz szkodliwą moc klątwy i sprawdzisz, kto ją rzucił, ale także będziesz w stanie w przyszłości uchronić się przed niepożądanymi wpływami negatywnych sił. Zyskasz wiedzę pozwalającą rozpoznać prawdziwą klątwę i umiejętności przełamywania jej działania.

Poznaj skuteczne metody na zwalczenie każdej klątwy!

Opinie o ebooku Czy rzucono na ciebie klątwę - Alexandra Chauran

Fragment ebooka Czy rzucono na ciebie klątwę - Alexandra Chauran

WPROWADZENIE

yobraź sobie, że przechodzisz właśnie najgorszy okres w swoim życiu – w mgnieniu oka wszystko przestaje ci się układać. Być może bez żadnego konkretnego powodu nagle zwolniono cię z pracy. Kiedy w ponurym nastroju wracasz do domu, partner/partnerka wydaje się zupełnie inną osobą i pakując walizki, oznajmia, że opuszcza cię dla kogoś innego. To dla ciebie druzgocący cios i jednocześnie szok. Zaledwie dzień wcześniej twój związek dawał ci poczucie bezpieczeństwa, a twoja pozycja zawodowa wydawała się stabilna. Sytuacja jest tak bardzo zła, że zaczynasz szukać wyjaśnienia w sferze duchowej.

Udajesz się więc do medium, aby poprosić o wskazówki dotyczące tego, co dzieje się w twoim życiu. Wróżka wita cię serdecznie jak stara przyjaciółka. Kiedy jednak zaczyna dokonywać dla ciebie odczytu, wydaje się zszokowana. Trzęsąc się ze strachu, oznajmia, że rzucono na ciebie potężną klątwę, i pyta, czy masz jakichkolwiek wrogów. Gdy mija pierwsze zaskoczenie, w twojej głowie zaczynają się pojawiać różne możliwości. Nic ci się ostatnio w życiu nie udaje... czy można za to winić jakiegoś wroga? Kilkoro twoich współpracowników rozpowiadało kłamstwa na twój temat, a na dodatek masz poczucie, że nawet najlepszy przyjaciel (lub przyjaciółka) się od ciebie odwrócił. Niewykluczone, że to właśnie ów były przyjaciel odebrał ci ukochaną.

Medium kiwa ze współczuciem głową. To chyba pierwsza osoba od dłuższego czasu, która naprawdę cię słucha. Po chwili mówi, że może ci zaproponować pewne rozwiązanie. Prosi o kwotę przewyższającą twoją ostatnią wypłatę, ale zapewnia przy tym, że wszystko zostanie ci zwrócone – i to w formie, o jakiej ci się nawet nie śniło. Potrzebuje tych pieniędzy tylko po to, żeby położyć je na ołtarzu podczas potężnej ceremonii magicznej, którą przeprowadzi przy pełni Księżyca. Rytuał ten ma sprawić, że wróci do ciebie ukochana osoba, odzyskasz swoje stanowisko pracy, dostaniesz podwyżkę, a zły urok przestanie wywierać wpływ na twoje życie. Co więcej, klątwa powróci do wroga, który ją na ciebie rzucił. Perspektywy są tak kuszące, że od razu zaczynasz się zastanawiać, czy poprosić o pieniądze swoich rodziców. Kiedy mówisz, że musisz się jeszcze nad tym zastanowić, zachowanie medium ulega zmianie. Wróżka wydaje się rozgniewana, a jednocześnie przestraszona. Ostrzega cię, że jeżeli natychmiast nie poddasz się operacji magicznej, możesz umrzeć. W pośpiechu zrywasz się z krzesła i opuszczasz budynek.

Kiedy szybkim krokiem idziesz ulicą, czujesz ścisk w gardle. Czy to strach, czy może początek choroby, która ma doprowadzić do twojej śmierci? Wściekłość medium jest kolejnym elementem długiego ciągu nieszczęść. Tak, ktoś mógł rzucić na ciebie klątwę. Nic ci się nie udaje, a przyszłość rysuje się w ciemnych kolorach.

A więc rzucono na ciebie zły urok. Czy aby na pewno? Zastanów się nad motywacją ludzi zaangażowanych w całą sytuację. Niewykluczone, że osoba podająca się za medium była oszustką i po prostu chciała od ciebie wyłudzić pieniądze. Być może twój partner naprawdę znalazł sobie kogoś, kto do niego lepiej pasuje. Prawdopodobnie miejsce pracy, w którym zdarzały ci się konflikty ze współpracownikami, rzeczywiście nie było dla ciebie najlepsze. Żaden z tych faktów sam w sobie nie jest niezwykły, ale kiedy je ze sobą połączysz, możesz nabrać przekonania, że na twoje życie wywiera wpływ jakaś negatywna nadprzyrodzona siła. Dlaczego wszystkie te złe rzeczy przytrafiły ci się w tym samym czasie? Czy to twoja wina, czy tylko zwykły zbieg okoliczności? A może naprawdę ktoś rzucił na ciebie zły urok? Ta książka ma pomóc w znalezieniu odpowiedzi na pytanie: czy rzucono na ciebie klątwę? Jeżeli odpowiedź będzie twierdząca, znajdziesz tu podane w jasny sposób informacje dotyczące tego, co możesz zrobić, aby na zawsze pozbyć się rzuconej na ciebie klątwy. Jeżeli natomiast odpowiedź będzie przecząca, łatwiej zrozumiesz, dlaczego przytrafiają ci się złe rzeczy, i dowiesz się, co możesz zrobić, aby przełamać złą passę.

Skoncentruj się na swoich emocjach, ponieważ czeka cię podróż wyboistą drogą.

Zanim poprowadzą cię kolejne strony tej książki, dopuść do siebie wszystko, co czujesz. Klątwy wywołują wiele potężnych emocji, które mogą wpływać na to, w jaki sposób będziesz przyswajać podane informacje, a także na to, w jakim stopniu przekleństwo będzie kształtować twoje życie. Kiedy zaczynamy się zastanawiać, czy ktoś rzucił na nas zły urok, w naturalny sposób odczuwamy strach, gniew, niedowierzanie, sceptycyzm, rozczarowanie, przygnębienie, bezradność albo zobojętnienie i apatię. W tej książce zajmę się tymi odczuciami, a także impulsami, które mogą się z nich rodzić – jak na przykład pragnienie zemsty na wrogu, który cię przeklął. Może się jednak okazać, że to ty jesteś twórcą „klątwy”, że masz po prostu pecha albo że był to zwykły zbieg okoliczności. Kiedy będziesz się starać zmienić negatywną tendencję, twoje emocje również dadzą o sobie znać.

Przygotuj się więc na to, że po przeczytaniu tej książki poczujesz przypływ sił i będziesz w stanie poradzić sobie z każdym problemem. Jeżeli ktoś rzucił na ciebie klątwę, potwierdzisz przypuszczenia, aby na zawsze pozbyć się złego uroku ze swojego życia i stawić czoła wrogom w odpowiedni sposób. Jeżeli natomiast nikt nie rzucił na ciebie klątwy, zrozumiesz powody swoich podejrzeń, a także dlaczego twoje życie wygląda tak, a nie inaczej. Możesz wtedy od razu podjąć działania, które pomogą ci zmienić sytuację na lepsze. Mając potrzebną wiedzę na ten temat, odeprzesz i dezaktywujesz każdą prawdziwą lub wyimaginowaną klątwę, z którą przyjdzie ci mieć do czynienia. Będziesz w stanie ochronić przed wpływem negatywnej magii zarówno siebie, jak i osoby, które kochasz. Nawiąż więc kontakt ze źródłem swojej wewnętrznej siły i czytaj dalej.


ROZDZIAŁ 1.

PRZYPUSZCZASZ,
ŻE RZUCONO NA CIEBIE
KLĄTWĘ...?

więc przypuszczasz, że rzucono na ciebie klątwę…? Być może ktoś, wściekły klient, były kochanek albo nowy wróg, powiedział ci zupełnie otwarcie, że to zrobił. Niewykluczone także, że zauważasz w swoim życiu niezwykły ciąg nieszczęść, na przykład kolejne nieudane związki, trudności z zarabianiem lub oszczędzaniem pieniędzy albo trudne do zdiagnozowania problemy ze zdrowiem. Być może tajemniczy nieznajomy nagle zniszczył twoje małżeństwo, przyciągając do siebie twoją ukochaną za pomocą czegoś, co wydaje ci się niczym innym jak czarną magią. Masz poczucie porażki i kłębi się w tobie bezsilność, gniew i strach.

Miałam do czynienia z wieloma tego rodzaju sytuacjami. Ogromna większość z nich przytrafiła się moim klientom, którzy korzystali już wcześniej z mojej pomocy, aby odkryć swoją przyszłość, potwierdzić popełnione w przeszłości błędy i nabrać sił do radzenia sobie z bieżącymi wyzwaniami. Wielu z nich przychodziło do mnie z konkretnymi obawami dotyczącymi klątw. Zdarzało się nawet, że zgłaszali się do mnie także moi przyjaciele i członkowie rodziny, ponieważ bali się, że ktoś rzucił na nich straszną klątwę.

CZYM JEST MAGIA?

Czym jest ta tajemnicza i czasami straszna rzecz, którą nazywa się magią? Magia (słowo to bywa pisane „magija”, aby podkreślić, że nie chodzi o wykonywane na scenie sztuczki) ma wiele postaci. Magią może być modlitwa wypowiadana podczas zagniatania chleba. Równie dobrze magia może być zawarta w ofiarowanej przyjacielowi bransoletce, wymamrotanej pod nosem klątwie, pieśni, tańcu albo długim i skomplikowanym rytuale. Jedyną cechą wyróżniającą magię jest to, że ma ona służyć do wywołania rezultatów, których pragnie osoba praktykująca. Kiedy przyjmie się tak szeroką definicję, magia staje się czymś, z czego ludzie korzystają codziennie. Prawdą jest, że nie można prowadzić życia bez magii. W tej książce przyjrzymy się magii w różnych kulturach i okresach historycznych – szczególnie magii szkodliwej, takiej jak rzucanie klątw.

CZYM JEST KLĄTWA?

Klątwa to każda forma magii służąca do wywoływania szkód – duchowych, emocjonalnych, mentalnych albo fizycznych. Jako że klątwy są definiowane przez pryzmat rezultatów, jakie mają wywołać, metody ich rzucania i sposób, w jaki są wcielane w życie, mogą się od siebie bardzo różnić. Do często spotykanych sposobów rzucania klątw należą: wypowiadanie na głos określonych słów, wyrządzanie krzywdy zwierzętom, używanie starych lalek albo innych wizerunków ofiary, odprawianie złożonych rytuałów albo posyłanie gniewnych spojrzeń czy wykonywanie określonych gestów. Klątwy mogą być rzucane na ludzi, zwierzęta, przedmioty, miejsca lub wydarzenia. Mogą one wywierać wpływ na jedną osobę, na parę czy na całą rodzinę. Niektóre klątwy zaczynają działać od razu i równie szybko znikają. Inne aktywują się po miesiącu, kilku latach, a nawet po kilku pokoleniach.

Bodajże najczęściej spotykaną formą klątw, a przez to najbardziej dokuczliwą, są klątwy, które ludzie nieświadomie rzucają na siebie samych. Taka klątwa może mieć niezwykle destrukcyjny wpływ i być trudna do usunięcia. Na szczęście każdą klątwę można zdjąć. Na dodatek, przed każdym rodzajem przekleństwa można się chronić. W tej książce opiszę, co robić, aby uniknąć wpływu rzuconej na nas klątwy oraz w jaki sposób się jej pozbyć.

JAK DZIAŁA CZARNA MAGIA?

W dzisiejszych czasach musimy stawiać czoła silnym emocjom. Z tego względu jest niezwykle ważne, abyśmy dysponowali informacjami na temat czarnej magii i tego, na czym polega jej działanie. Wiedza dotycząca podstawowych mechanizmów działania zaklęć pomoże ci uniknąć marnowania czasu i energii, kiedy zajdzie konieczność pozbycia się złego uroku. Będzie ci też łatwiej rozpoznać szukających okazji oszustów, którzy będą próbowali cię wykorzystać, kiedy znajdziesz się w trudnej dla ciebie sytuacji. W pierwszej kolejności zajmę się historią szkodliwych praktyk magicznych i współczesną filozofią magiczną, aby potem pewne sprawy były dla ciebie widoczne w szerszym kontekście.

Historia

Na długo przed tym, jak akty wypowiedzenia wojny zaczęto spisywać na papierze, zaklęcia zwykło się wydrapywać na kamieniach lub w ołowiu. Współczesna definicja magii, za której twórcę jest uważany Aleister Crowley, brzmi: „Magija jest nauką i sztuką powodowania zmiany zgodnie ze swoją wolą”. W moim przekonaniu można śmiało założyć, że zanim pierwszy człowiek w historii uderzył lub kopnął bliźniego, najpierw mu źle życzył.

W starożytnym Egipcie, Grecji i Rzymie rzucanie klątw było czymś zupełnie normalnym. Zapisywanie przekleństw oraz krępowanie lub nakłuwanie figurek były powszechnie stosowanymi technikami magicznymi. Romowie nie potrzebowali tego rodzaju rekwizytów, aby opowiadać przeklęte historie. Arabom natomiast wystarczyło jedynie złowrogie spojrzenie, aby zastosować wobec swoich wrogów „złe oko”. W różnych kulturach i miejscach stosowano na przestrzeni wieków wiele różnych technik, ale wszystkie opierają się na pewnych jasno zdefiniowanych prawach magii, które zostały szczegółowo opisane przez Isaaca Bonewitsa w 1971 roku.

PRAWA MAGII

Niektóre prawa magii mają kluczowe znaczenie dla wykrywania, zapobiegania i zdejmowania klątw. Zgodnie z prawem wiedzy oraz prawem imion, znajomość szczegółowych informacji na twój temat, takich jak twoje mocne i słabe strony, a także tego, w jaki sposób nazywają cię inni, daje osobie rzucającej na ciebie klątwę większą kontrolę. Jeżeli mag nic o tobie nie wie, może to poważnie ograniczać skuteczność przygotowanego przez niego uroku.

Prawo synchroniczności i prawo asocjacji głoszą z kolei, że do uprawiania magii często są potrzebne pewne wzorce. Jeżeli dostrzeżesz w swoim życiu negatywny schemat zsynchronizowany z konkretnymi okresami lub wydarzeniami czy powiązany z jakimiś ludźmi lub przedmiotami, prawa te mogą ci pomóc w wykryciu klątwy. Dla przykładu, jeżeli zauważysz, że efekty wywoływane przez hipotetyczną klątwę nasilają się za każdym razem, gdy znajdujesz się w pobliżu jakiegoś konkretnego wroga, podczas trzeciej kwadry Księżyca albo za każdym razem, kiedy słyszysz rechot żab, wzorce te mogą świadczyć o tym, że ktoś naprawdę rzucił na ciebie zły urok. Jeżeli nie jesteś w stanie dostrzec tego rodzaju prawidłowości, ich brak może oznaczać, że przyczyną przytrafiających ci się pechowych zdarzeń wcale nie musi być klątwa.

Ze względu na prawo podobieństwa i prawo skażenia w czarnej magii, ale także w wielu innych formach praktyk magicznych, używa się charakterystycznych rekwizytów. Jeżeli znajdziesz jakieś przedmioty, które nasuwają skojarzenia z tobą albo czymś, co ci się przytrafiło (na przykład uszkodzoną lalkę, która wygląda tak jak ty; fotografię, na której masz zamazaną twarz; albo ilustrację przedstawiającą kontuzję lub niefortunny wypadek), mogły one zostać użyte do rzucenia na ciebie klątwy. Prawo skażenia oznacza natomiast, że rzeczy, które są z tobą powiązane emocjonalnie lub fizycznie (na przykład włosy z twojego kapelusza lub grzebienia, drogocenne wypchane zwierzę, pierścień albo twój ulubiony element garderoby), również mogą zostać wykorzystane w magii.

Prawo pozytywnego przyciągania i prawo negatywnego przyciągania mogą zwrócić twoją uwagę na to, co dzieje się w życiu osoby, którą podejrzewasz o rzucenie na ciebie klątwy. Jeżeli przytrafiają się jej podobne nieszczęścia co tobie – na przykład w tym samym tygodniu psują się wam samochody – może to być rezultat działań magicznych. Tak samo, jeśli masz do czynienia z sytuacją odwrotną. Jeżeli zauważysz, że tracisz pieniądze dokładnie wtedy, kiedy twój wróg wygrywa na loterii, albo jeżeli z twojego życia znikają wszystkie perspektywy miłosne, a twój wróg w tym samym momencie cieszy się powodzeniem, może to być wpływ złego uroku, który został na ciebie rzucony.

Kultury, w których współcześnie rzuca się klątwy

Fakt, że prawa magii są we wszystkich kulturach takie same, nie oznacza, że w każdej kulturze rzuca się klątwy. Złe uroki są z historycznego punktu widzenia czymś powszechnym. Można usłyszeć opowieści o przeklętych przedmiotach, klątwach rodzinnych i czarnej magii praktykowanej w konsekwencji miłosnych trójkątów. Nie oznacza to jednak, że takie praktyki są obecnie rozpowszechnione w twojej najbliższej okolicy.

Warto pamiętać, że w niektórych regionach i kulturach klątwy nie są postrzegane jako coś odrażającego i niedorzecznego. W pewnych społecznościach, kiedy ukochanej osobie dzieje się krzywda, doszukiwanie się wpływu czarnej magii jest uważane za coś równie naturalnego i zrozumiałego, jak telefon na policję – a może nawet bardziej. Zamiast wyobrażać sobie tajemniczego, złego, obdarzonego zimnym sercem czarnoksiężnika, należy dopuścić do siebie możliwość, że winowajcą jest niepozorna osoba, która poczuła się przez ciebie zagrożona lub zraniona, w szczególności jeśli zdarzyło ci się w ostatnim czasie przebywać poza twoim krajem lub kręgiem kulturowym.

Dla przykładu, niektórzy członkowie społeczności tajskich, Hmong, satanistycznych, hoodoo i voodoo uważają, że ochronę przed prawdziwym lub wyimaginowanym zagrożeniem ze strony nieznajomych mogą sobie zapewnić jedynie za pomocą praktyk duchowych. W krajach, gdzie większość mieszkańców stanowią chrześcijanie albo ateiści, trudno będzie ci jednak znaleźć osoby, dla których sposobem na życie jest rzucanie klątw. Nie będą one raczej przesiadywać na ławkach przeznaczonych dla kibiców innej drużyny piłkarskiej ani spiskować przeciwko politykowi, na którego głosujesz. Klątwy są czymś jak najbardziej prawdziwym. Celem tej książki jest jednak pokazanie, że rzadko kiedy ma się z nimi do czynienia i że można sobie z nimi łatwo poradzić.


ROZDZIAŁ 2.

W JAKI SPOSÓB
POTWIERDZIĆ, ŻE RZUCONO
NA CIEBIE KLĄTWĘ?

SPOSOBY WYKRYWANIA KLĄTW

ak już wspominałam we wprowadzeniu, niełatwo sprawdzić, czy rzucono na nas klątwę. Równie trudno jest zdiagnozować chorobę psychiczną. Najpierw trzeba bowiem wykluczyć wszystkie inne problemy, takie jak choroba fizyczna, która może sprzyjać pojawianiu się podobnych symptomów lub je wywoływać. Następnie należy się uważnie przyjrzeć konstelacji objawów oraz odpowiedzieć na kilka pytań kontrolnych, które zawężą wachlarz potencjalnych diagnoz. Jednocześnie przez cały czas trzeba brać pod uwagę możliwość popełnienia błędu oraz to, że diagnoza wraz z upływem czasu może ulec zmianie. Podobnie jest w tym wypadku. Jeżeli stwierdzisz, że rzucono na ciebie klątwę, niewykluczone, że przez brak doświadczenia zdarzyło ci się źle ocenić sytuację albo że zły urok wkrótce zniknie samoistnie. Bez względu na to, do jakich wniosków dojdziesz, postaraj się nie wpadać w panikę. Nawet najgorszej klątwy można się pozbyć, a w niniejszej książce prezentuję wiele różnych metod, z których mogą skorzystać również niedoświadczone osoby.

JAK MOŻESZ SIĘ UPEWNIĆ,
ŻE NAPRAWDĘ RZUCONO NA CIEBIE KLĄTWĘ?

Załóżmy, że kierując się logiką, w oparciu o wszystkie dostępne informacje, dochodzisz do wniosku, że rzucono na ciebie klątwę. Załóżmy także, że bardzo niewiele rzeczy wskazuje na to, że tak się nie stało. W takiej sytuacji możesz jedynie odejść od czysto logicznego rozumowania i dążyć do parapsychologicznego, intuicyjnego zrozumienia tego, co się z tobą dzieje.

Dywinacja, czy też odczyt parapsychologiczny, jest jednym ze sposobów określania, czy mamy do czynienia z klątwą, czy nie. Dokonywanie odczytu parapsychologicznego to praktyka polegająca na używaniu wglądów zdobywanych za pomocą sposobów postrzegania, które wykraczają poza możliwości naszych pięciu naturalnych zmysłów, w celu dotarcia do informacji dotyczących przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Dywinacja jest rodzajem odczytu parapsychologicznego, podczas którego korzysta się z narzędzia dywinacyjnego, takiego jak karty Tarota albo wahadełko, aby otrzymać odpowiedź w formie wizualnej.

Potencjalny problem związany z dokonywaniem odczytów parapsychologicznych, które mają pomóc w ustaleniu, czy ktoś rzucił na ciebie klątwę, polega przede wszystkim na tym, że używasz podczas nich tego samego umysłu, który przypuszcza, że ktoś rzucił na ciebie klątwę. Wynikająca z tego faktu stronniczość może sprawić, że będziesz zauważać sygnały lub symptomy, które w rzeczywistości nie istnieją, a jednocześnie ignorować to, na co trzeba zwrócić uwagę. Dokonywanie odczytów parapsychologicznych jest umiejętnością, której opanowanie może wymagać czasu i praktyki. Brak doświadczenia lub wprawy może w związku z tym sprawić, że dojdziesz do mylnych wniosków i uznasz, że rzucono na ciebie klątwę, choć nic takiego nie miało miejsca. Z tego względu najpierw zaprezentuję ci instrukcje dotyczące korzystania z pomocy innej osoby, która będzie odgrywać rolę medium. Oceni ona, czy masz do czynienia z klątwą, i udzieli ci dodatkowej opinii. Następnie opiszę kilka technik dywinacyjnych, dzięki którym samodzielnie sprawdzisz, czy ciąży nad tobą zły urok.

Jak bezpiecznie korzystać z pomocy osoby
odgrywającej rolę medium?

Jeżeli znasz już osobę o znakomitej intuicji, możesz się do niej udać i zapytać, czy jest w stanie stwierdzić, co się z tobą dzieje. Miej świadomość tego, że jeżeli obdarzony paranormalnymi zdolnościami przyjaciel lub członek rodziny dowie się o twoich podejrzeniach, że rzucono na ciebie klątwę, on również może w nieświadomy sposób stać się stronniczy. Jest bowiem bardziej prawdopodobne, że bliska ci osoba zacznie żywić te same obawy i potwierdzi coś, co uznajesz już za prawdę, niż że rozproszy odczuwany przez ciebie strach i spróbuje cię przekonać, że sytuacja wygląda zupełnie inaczej, niż ci się wydaje. Jeżeli to możliwe, poszukaj medium, które nie będzie w żaden sposób zaangażowane, czyli kogoś, kto nie ma pojęcia o twoich problemach i zmartwieniach – może to być na przykład znajomy przyjaciela albo zawodowa wróżka.

Jeżeli zdecydujesz się skorzystać z pomocy osoby, która zajmuje się mediumizmem zawodowo, byłoby najlepiej, gdyby mieszkała w twoim mieście i zaprosiła cię na spotkanie. Podobnie jak w przypadku korzystania z usług każdego innego profesjonalisty, poproś ją o referencje. Nie obawiaj się, że szanowane medium poczuje się tym urażone – jeżeli tylko zrobisz to grzecznie, z dumą i radością przedstawi ci opinie usatysfakcjonowanych klientów.

Zanim spotkasz się z wróżką, zadzwoń do niej i zapytaj, czy kiedykolwiek zdarzyło się jej wykryć rzuconą na kogoś klątwę. Jeżeli miała do czynienia z taką sytuacją, poproś, aby opowiedziała, na czym polegała jej usługa. Bez względu na to, czy osoba ta wykryje klątwę czy nie, należy się jej zapłata. Pamiętaj bowiem, że nawet wtedy, gdy z odczytu jasno wynika, że wszystko z tobą w porządku i nie masz powodów do zmartwień, poświęciła ona tobie swój cenny czas. Jeżeli natomiast będzie ci próbowała sprzedać szeroki wachlarz produktów służących do zdejmowania klątw, nie odpowie na twoje pytanie albo będzie cię namawiać do natychmiastowej wizyty, rozłącz się i zadzwoń do kogoś innego.

Ja sama zawodowo zajmuję się mediumizmem i często dokonuję odczytów dla ludzi, którzy uważają, że ktoś rzucił na nich klątwę. Domagam się zapłaty za mój czas i starania nawet wtedy, gdy okazuje się, że nie mam do czynienia ze złym urokiem – a dzieje się tak w ogromnej większości przypadków. Zanim jednak dokonam odczytu, z przyjemnością mówię moim klientom, że jeżeli wykryję klątwę, bez żadnych dodatkowych opłat pomogę im ją usunąć albo podam im wskazówki dotyczące tego, w jaki sposób mogą się jej pozbyć samodzielnie. Nie spodziewaj się, że ktokolwiek przeprowadzi operację mającą na celu zdjęcie złego uroku przed dokonaniem odczytu pozwalającego zweryfikować, czy ktoś go w ogóle na ciebie rzucił. Oferowanie ceremonii zdejmującej klątwę każdemu, kto podejrzewa, że został przeklęty, byłoby bowiem stratą czasu. Gdyby jakikolwiek zawodowiec zdecydował się na coś takiego, nie miałby czasu ani energii, aby zarobić na życie.

Jak możesz użyć dywinacji, aby sprawdzić,
czy rzucono na ciebie klątwę?

Istnieje wiele sygnałów, na które musisz zwracać uwagę, kiedy będziesz używać systemów dywinacyjnych, aby potwierdzić, że rzucono na ciebie klątwę albo że nic takiego nie miało miejsca. Operacje dywinacyjne najlepiej przeprowadzać, gdy Księżyc jest w pełni, ponieważ nasze naturalne zdolności parapsychologiczne są wtedy najsilniej rozbudzone. Sugeruję ci korzystanie z więcej niż jednej metody, ponieważ, jak już wcześniej wspominałam, twoje obawy lub stronniczość mogą sprawić, że wyciągniesz pochopne lub błędne wnioski. Jeżeli dostrzegasz co najmniej jeden sprzeczny sygnał, możesz z powodzeniem stwierdzić, że klątwa stanowi wytwór twojego umysłu, że to ty ją na siebie rzuciłeś/-aś albo że po prostu masz pecha. Z tego rodzaju sytuacjami można sobie łatwo poradzić. W dalszej części książki zaprezentuję metody, dzięki którym będziesz w stanie to zrobić.

UŻYWANIE CHIROMANCJI, ABY WYKRYĆ KLĄTWĘ

W przeszłości, jeszcze zanim książki dotyczące chiromancji stały się powszechnie dostępne, nieuczciwi chiromanci zaczynali dyszeć z przerażenia, kiedy zauważali na czyjejś dłoni gwiazdę. Chodzi tu o położony w dowolnej części dłoni kształt złożony z cienkich linii, który wygląda jak asterysk, pentagram lub Gwiazda Dawida. Podstęp polegający na straszeniu gwiazdą na dłoni był skuteczny, ponieważ opierał się na prawdzie. Gwiazda może bowiem reprezentować skoncentrowaną energię i konflikt, ale także klątwę. Nie zawsze jednak oznacza ona przekleństwo i niekoniecznie musi zwiastować coś negatywnego. Jeżeli jest położona pod palcem serdecznym, może wręcz oznaczać sławę i bogactwo oraz powiązaną z nimi metaforyczną „klątwę”. Na dodatek, na dłoniach większości ludzi pojawia się w pewnym momencie gwiazda, która zanika wraz z upływem czasu, gdy w ich życiu braknie ważnych wydarzeń. Warto jednak zwracać uwagę na tego rodzaju szczegóły, kiedy poszukuje się oznak mówiących o istnieniu potencjalnej klątwy. Obecność gwiazdy nie jest rozstrzygającym dowodem na to, że masz do czynienia z przekleństwem, ale jej brak może świadczyć o tym, że nikt nie rzucił na ciebie złego uroku.

Poszukaj na swojej dłoni asterysku, Gwiazdy Dawida albo zbudowanego z małych linii pentagramu, szczególnie w pobliżu twojej linii życia. Jest to duża, najmocniej rzucająca się w oczy linia, która tworzy pełen wdzięku łuk wokół kciuka. Innym miejscem, w którym bardzo często można znaleźć gwiazdę jako oznakę klątwy, są okolice tzw. wzgórka Księżyca – mięsistego fragmentu położonego w dolnej części dłoni, przy zewnętrznej krawędzi, którą zadaje się ciosy w karate. Obydwa te miejsca są powiązane z wymiarem ducha, magią i twoją energią życiową. Gwiazdy, które pojawiają się w jakimkolwiek innym miejscu, stanowią natomiast zazwyczaj oznakę naturalnych konfliktów, które napotykamy w swoim życiu.

UŻYWANIE WAHADEŁKA, ABY WYKRYĆ KLĄTWĘ

Wahadełko to ciężarek zawieszony swobodnie na sznurku lub łańcuszku. Kiedy używa się go do celów dywinacyjnych, może stać się oczywistym przedłużeniem twojej wewnętrznej parapsychologicznej wiedzy. Jest jednak jednocześnie czymś zewnętrznym wobec ciebie, dzięki czemu posłuży do znajdowania precyzyjnych odpowiedzi na dręczące cię pytania. Możesz sobie kupić wahadełko albo zrobić je samodzielnie, na przykład zawieszając na nitce obrączkę.

Jeżeli chcesz skorzystać z wahadełka, udaj się w ustronne miejsce, a następnie się rozluźnij i spróbuj skoncentrować. Zdenerwowany lub przytłoczony umysł może spowodować, że twoje dłonie będą roztrzęsione, a ty otrzymasz niejednoznaczne wyniki. Nadszedł w związku z tym odpowiedni moment, aby poćwiczyć uziemianie. Uziemianie to praktyka, dzięki której nadprogramowa lub zablokowana energia – siła życiowa, która przez ciebie przepływa i która jest odpowiedzialna za twój potencjał magiczny oraz twoje emocjonalne i duchowe samopoczucie – może przepłynąć do ziemi, nie wyrządzając przy tym jakichkolwiek szkód. Do ciała jest wtedy jednocześnie zasysana zdrowa energia, która pozwala wejść w spokojny, a jednocześnie uważny stan umysłu.

Zacznij od zamknięcia oczu i wyobrażenia sobie swojej energii. W sytuacjach, w których uziemienie jest najbardziej potrzebne, możesz owej energii doświadczyć jako zmęczenia albo roztrzęsienia i niepokoju. Jeśli chcesz, możesz ją sobie wizualizować pod postacią wody, światła, dymu, korzeni drzewa, świetlistych kropelek albo czegokolwiek innego, co się porusza. Zwróć uwagę na to, czy energia gromadzi się w jakimkolwiek konkretnym miejscu twojego ciała, czy wydaje się poruszać powoli czy szybko oraz czy jest ciemna, czy może wyblakła. Pozwól jej przepływać z podeszew twoich stóp do ziemi. Niech twoje ciało napełnia się przy tym świeżą energią, która uwalnia cię od zmęczenia i podenerwowania. Poczekaj, aż owa energia będzie łagodnie przepływać przez całe twoje ciało. W dalszej części książki napiszę więcej na temat tej praktyki, ponieważ kiedy nie jesteśmy należycie uziemieni, mogą się u nas pojawiać takie same symptomy, jak wtedy, gdy ktoś rzuci na nas klątwę.

Kiedy poczujesz, że jesteś gotowy/-a, chwyć sznurek wahadełka kciukiem i palcem wskazującym swojej sprawniejszej ręki, a następnie połóż go na zewnętrznej stronie pozostałych palców, unosząc przy tym nieco mały palec, aby wahadełko mogło z niego swobodnie zwisać. Staraj się nie ruszać przez kilka chwil i poczekaj, aż wahadełko się zatrzyma. Jeśli jednak w naturalny sposób trzęsą ci się ręce, nie jest to konieczne. Poproś swoje wahadełko, żeby pokazało ci, jak wygląda udzielana przez nie odpowiedź twierdząca, a następnie poczekaj, aż zauważysz w jego ruchach jakiś konkretny wzorzec. Może się ono bujać w przód i w tył albo obracać w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara lub przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Podziękuj wahadełku i na tyle, na ile będzie to możliwe, spróbuj je ponownie unieruchomić. Następnie poproś je, żeby pokazało ci, jak wygląda udzielana przez nie odpowiedź przecząca, i poczekaj, aż dostrzeżesz w jego ruchach jakiś konkretny wzorzec. Każde wahadełko może udzielać odpowiedzi w odmienny sposób, dlatego przed dokonaniem każdego odczytu za pomocą tego narzędzia dobrze jest pamiętać o przeprowadzeniu opisanej tu procedury kalibrowania.

Nadszedł moment prawdy. Zapytaj swoje wahadełko o to, czy znajdujesz się obecnie pod wpływem szkodliwej magii, takiej jak klątwa, i poczekaj na odpowiedź. Zwróć uwagę na pierwszy wzorzec ruchowy, jaki zauważysz, ponieważ będzie to twoja odpowiedź – nawet jeśli wahadełko zacznie się po jakimś czasie poruszać w odmienny sposób. Pamiętaj o tym, że wahadełko nie porusza się samo, lecz po prostu pozwala się zamanifestować twojej wewnętrznej wiedzy. Z tego względu zdarzyć się może, że otrzymana przez ciebie odpowiedź będzie błędna.

UŻYWANIE KART TAROTA, ABY WYKRYĆ KLĄTWĘ

Jeżeli znasz już używane we wróżbiarstwie talie Tarota składające się z siedemdziesięciu ośmiu kart, stosowanie ich do celów dywinacyjnych może być dla ciebie znacznie łatwiejsze niż posługiwanie się jakimikolwiek innymi narzędziami. Korzystanie z Tarota wiąże się jednak z pewnymi oczywistymi ograniczeniami, ponieważ żadna z kart nie przedstawia wizerunku twojego wroga ani nie daje potwierdzenia, że ktoś rzucił na ciebie klątwę. Tak naprawdę, gdyby mieć do czynienia z prawdopodobieństwem wyciągnięcia karty oznaczającej przekleństwo wynoszącym jeden do siedemdziesięciu ośmiu, ludzie unikaliby korzystania z Tarota z powodu jego nieprecyzyjności i tendencji do straszenia użytkowników. Z całą pewnością niektóre karty Tarota mogą stanowić pewne wyzwanie i mieć niezbyt pozytywne znaczenie. Kiedy jednak czyjeś odczyty za każdym razem składają się w całości z negatywnych kart, można dojść do wniosku, że w życiu tej osoby nic się nie układa. Jeżeli nad kimś ciąży klątwa, będzie konsekwentnie uzyskiwać negatywny odczyt, co w normalnej sytuacji przytrafia się rzadko.

W szczególności wtedy, kiedy w rozkładzie pojawia się wyraźna przewaga kart z koloru mieczy, które wskazują na konflikt. Może to oznaczać, że dana osoba znajduje się pod wpływem złego uroku. Dla przykładu, dziewiątkę mieczy może regularnie wyciągać osoba, która ma problemy ze snem, ponieważ ktoś, kto jest wobec niej wrogo nastawiony, próbuje na nią rzucić klątwę albo nawiedza ją w snach. Dziesiątka mieczy może oznaczać poczucie bezradności i przytłoczenia, które bardzo często towarzyszą klątwom. Trójka mieczy pojawi się najprawdopodobniej w naszym rozkładzie wtedy, kiedy ktoś próbuje rzucić zły urok na nasze życie miłosne. Siódemka mieczy jest natomiast kartą, która w połączeniu z innymi sygnałami może wskazywać na wpływ szkodliwej magii.

Jeżeli w rozkładzie pojawiają się piątki kilku kolorów (albo wszystkich), jest to oznaka niestabilności i rozterek, których wywołanie w wielu przypadkach stanowi cel klątwy. Zwracaj uwagę na karty przedstawiające wielkie arkana, czyli dwadzieścia dwie najpotężniejsze karty w talii. Nie znajdziesz ich w zwyczajnych taliach kart do gry. Jeżeli rzucono na ciebie klątwę, jedna z tych kart z całą pewnością pojawi się w rozkładzie, ponieważ reprezentują one potężne energie – zwłaszcza jeśli ktoś znajduje się w przełomowym dla siebie momencie życia. Żadna karta nie symbolizuje klątwy w jednoznaczny sposób. Niektóre z wielkich arkanów mogą jednak mówić więcej niż inne karty, szczególnie wtedy, gdy pojawią się w rozkładzie odwrócone do góry nogami. Zachowaj wyjątkową czujność, jeżeli wyciągniesz którąś z następujących kart: kartę przedstawiającą Księżyc, która jest powiązana z cyklami, oszustwami i strachem; kartę przedstawiającą Papieżycę, która jest powiązana z magią; kartę przedstawiającą Śmierć, która jest powiązana z kończeniem spraw i stratą (ale nie z fizyczną śmiercią!); kartę przedstawiającą Diabła, która symbolizuje obsesje i klątwy rzucone na siebie samego; oraz kartę przedstawiającą Kochanków, która może oznaczać, że twoje namiętności przejmują nad tobą kontrolę. Na wszystkie z tych kart warto zwrócić szczególną uwagę.

Podsumowując, żadna z kart Tarota nie powie ci, że rzucono na ciebie klątwę. Jeżeli jednak w rozkładzie pojawią się wszystkie piątki, wiele kart należących do koloru mieczy oraz kilka wielkich arkanów, odczyt będzie sugerował, że w twoim życiu nastąpi poważna zmiana na gorsze, która może być spowodowana klątwą. Karty Tarota nie są najlepszym narzędziem do ustalania, czy masz do czynienia ze złym urokiem, i z całą pewnością nie są narzędziem, z którego trzeba korzystać. Wspominam o nich tutaj po prostu dlatego, że są one niezwykle popularne. Jeżeli posiadasz już pewne doświadczenie w używaniu Tarota i czujesz się dobrze z tym, że wykorzystujesz go do wykrywania klątw, może się on okazać niezwykle pomocny.

Aby przeczytać tę książkę w całości, kup ją w księgarni www.legimi.com.