Wydawca: Wielka Litera Kategoria: Literatura faktu, reportaże, biografie Język: polski

Chuć czyli normalne rozmowy o perwersyjnym seksie ebook

Ewa Wanat

3 (3)

Uzyskaj dostęp do tej
i ponad 20000 książek
od 6,99 zł miesięcznie.

Wypróbuj przez
7 dni za darmo

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

e-czytniku kup za 1 zł
tablecie  
smartfonie  
komputerze  
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Przeczytaj fragment w darmowej aplikacji Legimi na:

Liczba stron: 434 Przeczytaj fragment ebooka

Odsłuch ebooka (TTS) dostępny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacji Legimi na:

Androida
iOS
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Ebooka przeczytasz na:

Kindlu MOBI
e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze EPUB
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Zabezpieczenie: watermark Przeczytaj fragment ebooka

Opis ebooka Chuć czyli normalne rozmowy o perwersyjnym seksie - Ewa Wanat

Czy zdarzają ci się czasem nieprzyzwoite fantazje? Czy twoje upodobania erotyczne na tyle cię zawstydzają, że czasem nie chcesz o nich mówić? Jeśli masz ochotę na różne dziwne seksualne eksperymenty, nie łamiąc przy tym z prawa, nie wyrządzając nikomu krzywdy, a twój partner czy partnerka wyraża na to zgodę – możesz śmiało podążyć za swoimi pragnieniami.

Ewa Wanat i Andrzej Depko przekonują, że pewien stopień perwersji w seksie to nic złego, a już na pewno żaden powód do wstydu,takie fantazje ma bowiem większość z nas.

Opinie o ebooku Chuć czyli normalne rozmowy o perwersyjnym seksie - Ewa Wanat

Cytaty z ebooka Chuć czyli normalne rozmowy o perwersyjnym seksie - Ewa Wanat

Mężczyźni, którzy pozazdrościli kobietom władzy i zdetronizowali kapłanki dawnych religii. W kulturach starożytnych to kobiety pełniły rolę kapłanek w świątyniach. Mężczyźni im to odebrali. Sami zostali kapłanami.
Minimalny wiek dziecka, poniżej którego karane są zachowania seksualne, w Hiszpanii wynosi dwanaście lat. W Albanii, Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Chorwacji, Niemczech, na Węgrzech, w Macedonii, Norwegii, Austrii, Szwajcarii wiek ten wynosi czternaście lat. W Czechach, Danii, Francji, Grecji, Polsce, Słowacji, Szwecji, Turcji granicą wieku jest piętnaście lat. Natomiast w Belgii, w Białorusi, w Gruzji, Rosji, Finlandii, Holandii, Portugalii i na Łotwie granicą jest wiek szesnastu lat.
Zachowania sadomasochistyczne występowały we wszystkich kulturach i epokach, dlatego jedna z hipotez uzasadniających ich występowanie sugeruje uwarunkowanie biologiczne. Być może jest to jeden z atawizmów z wczesnego stadium rozwoju człowieka, gdy zaspokojenie potrzeby seksualnej następowało po walce zakończonej zwycięstwem lub porażką. W świecie zwierząt na przykład bardzo często podczas kopulacji samiec gryzie samicę w kark. Zgodnie z teorią atawistyczną dewiacje seksualne polegają na powtórnym pojawieniu się właściwości charakterystycznych dla wcześniejszych epok rozwojowych człowieka. Po co? Po co samiec gryzie samicę w kark? Żeby zaznaczyć swoją dominację. U niektórych osób predyspozycje atawistyczne mogły przetrwać pomimo ograniczeń kulturowych, które cywilizowały rozwój człowieka i społeczeństwa.
W przypadku uzależnienia obserwujemy, iż orgazm uzyskiwany jest wyłącznie przy ściśle określonych sposobach zachowania się i przy szczególnych formach pobudzenia seksualnego. Zachowania seksualne mają charakter przymusu. Bodziec zmysłowy i to bez względu na to, od kogo pochodzi, przestaje być znakiem, lecz staje się sygnałem początkującym cykl reakcji seksualnych. Dochodzi do rozluźnienia więzi emocjonalnej między partnerami. Następuje uprzedmiotowienie partnera i jego odpersonalizowanie. Staje się obiektem służącym wywołaniu podniecenia, spełnia rolę statysty lub widza. Wzmaga się świadomość ułomności, poczucia niewydolności i wewnętrznego rozdwojenia. Przeżycie zaspokojenia seksualnego jest coraz trudniejsze i ograniczone do krótkotrwałego odprężenia, które staje się coraz słabsze i rozczarowujące.