Wydawca: RZYMSKI i spółka Krzysztof Rzymski Kategoria: Specjalistyczne Język: polski

77 skutecznych sposobów na zwiększenie zdolności kredytowej ebook

Krzysztof Rzymski

(0)

Ebooka przeczytasz na:

e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze EPUB
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Zabezpieczenie: watermark Przeczytaj fragment ebooka

Opis ebooka 77 skutecznych sposobów na zwiększenie zdolności kredytowej - Krzysztof Rzymski

Niewiarygodne, jak, przy pomocy kilku praktycznych metod, przekonać bank, by przyznał kredyt w oczekiwanej wysokości?

Ubiegaliśmy się o kredyt w naszym banku. Bank obniżył nam kredyt o połowę. To było za mało na nasze wymarzone mieszkanie. Było nam bardzo przykro, szczególnie, że niebawem urodzi nam się syn. Z polecania trafiłem na tą książkę. Dziękuję. Wyczytałem, że każdy bank inaczej oblicza nasze możliwości. Złożyliśmy wnioski do trzech banków. Dwa z nich dały nam kredyt na nasze miszkanie (inne niż te poprzednie, troche jednak większe w podobnej cenie). Ba, wynegocjowałem obniżkę oprocentowania o 0,2%!. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam z 4 piętra.
Radek Małecki z Poznania, nauczyciel

Świetny ebook, otwiera oczy na system przyznawania kredytów.
Arkadiusz  Toruń, informatyk

Brawo dla autora. Przez 20 lat pracy w banku nie potrafiłabym wylistować tylu sposobów na zwiększenie zdolności kredytowej.
Joanna Malinowska – dyplomowany pracownik banku

Po lekturze książki poszłam do szefa. Dostałam 250zł podwyżki i umowę na czas nieokreślony. Jestem bardzo szczęśliwa. Niebawem idę do banku po kredyt. Z podniesioną głową.
Barbara – sprzątaczka

Doskonały podręcznik. W jednym miejscu gromadzi kilkadziesiąt praktycznych rad zwiększenia kredytu. Widać, że pisał praktyk z wieloletnim doświadczeniem.
Agata Ciunel Bydgoszcz, agent ubezpieczeniowy

Byłam sceptyczna czy kupić ten ebook. Namówił mnie mąż. Po przeczytaniu jestem zachwycona. Mieliśmy dwa miesiące czasu na przygotowanie się do kredytu. Obecnie jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami domu pod miastem i korzystnego kredytu hipotecznego. Wcześniej w moim banku proponowano mi kredyt droższy o 1%. Nie wierzyłam, że inny bank da nam kredyt tańszy, a jednak. Zapłacimy odsetki niższe o 75 550zł. dziękuję i polecam.
Iwona i Jacek  Warszawa, architekci

Bardzo pomocny, działający natychmiast. Zwiększyliśmy kredyt o 78 000zł.
Irena, Sandomierz, muzyk

 

O AUTORZE

Krzysztof Rzymski – magister ekonomii Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W latach 1993 – 2003 pracownik w GE Capital Banku. Odpowiedzialny za analizę wniosków kredytowych, pozyskiwanie klientów, kompletowanie wniosków kredytowych, wstępną windykację. Twórca prawdopodobnie pierwszego w polskiej bankowości kredytu 0% na zakup samochodów.

Od 2003 roku Niezależny Doradca Kredytowy we własnej firmie KMR Kredyty & Nieruchomości. Praktyk, przeprowadził kilkanaście tysięcy rozmów dotyczących kredytów. Pomógł zrealizowć kilka tysięcy kredytów hipotecznych.

Od 2005 roku wykładowca na studiach podyplomowych „Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami” oraz „Zarządzanie nieruchomościami” . Zajęcia prowadzi na: Uniwersytecie Warszawskim w Warszawie, Uniwersytecie Warmińsko Mazurskim w Olsztynie, Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu, Wyższej Szkole Gospodarowania Nieruchomościami w Łodzi, Olsztyńskiej Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Białymstoku  oraz w Poznaniu, Gdańsku i Bydgoszczy.  

Mediator, wydawca i autor ebooków dotyczących finansów i nieruchomości.

Zasiada w Loży komentatorów portalu finansowego fenicjanie.pl, ekspert portalu 7finanse.pl.

Komentuje bieżącą sytuację gospodarczą w TV, radio i prasie.

 

77 skutecznych sposobów na zwiększenie zdolności kredytowej jest pierwszym na rynku tak obszernym poradnikiem dotyczącym zagadnienia przyznawania kredytów przez banki.

Dzięku treści zawartej w ebooku samodzielnie przygotujesz się do zaciągnięcia kredytu. Posiadając tę unikalną wiedzę znacznie zwiększysz swoją zdolność kredytową. 

Nasza zdolność przed ebookiem wynosiła ok. 170 000zł. Za mało na 3 pokojowe mieszkanie. Po zastosowaniu tylko 2 metod wzrosła do 270 000zł. Szukamy mieszkanka.
Witold i Aleksandra z Bydgoszczy

Jeśli nie udało Ci się uzyskać optymalnych warunków kredytu to znaczy, że trafiałeś na złych doradców.  W publikacji każdy znajdzie kilka sposobów, które porawią  wizerunek przed bankiem.

Znalazłem piękny dom, w okazyjnej cenie. Niestety bank obciął kwotę kredytu. Po zakupie ebooka zacząłem działać. Skonsolidowałem kredyty , zamknąłem 2 karty kredytowe,wypisałem się z poręczenia hipoteki u brata. Byłem w swoim banku, moja opiekunka  powiedziała, że teraz to jestem gość.
Roman dziennikarz

Zakup nieruchomości w kredycie to najważniejsza decyzja finansowa w życiu. Dzięki ebookowi możesz się do niej starannie przygotować.

Możesz uniknąć strat finansowych.

W 2011 roku wpłaciłam zadatek na zakup mieszkania  w  wysokości 8 000zł, potrzebowałam kredytu w  wysokości 200 000zł, bank przyznał mi kwotę 166 000zł. Niestety nie miałam własnych środków. Straciłam zadatek i mieszkanie. Szkoda, że wówczas nie trafiłam na tą książkę.  Tym razem przygotuję się starannie.
Lucyna Kociemba, pracownik administracji

Po przeczytaniu książki uporządkujesz swoje finanse. Zawsze będziesz gotowy na wykorzystanie okazji. Ile razy mogłaś /mogłeś kupić nieruchomość poniżej jej wartości i zarobic na tym krocie?

Ty była jedyna okazja. Sąsiad rozwodził się z sąsiadką. Chcieli szybko sprzedać mieszkanie za 200 000zł, ceny rynkowe takich mieszkań to 250 000zł do 310 000zł. Okazało się , że bank nie da takiego kredytu, bo BIK - i, karty kredytowe, brak konta itd. Po przeczytaniu książki już wiem co mam robić. I zapoluję na kolejąa okazję.
Krzysztof z Poznania 

Kredyt służy do realizacji celów jakie sobie stawiasz. Książa podpowiada w jaki sposób skuteczenie otrzymać optymalny kredyt.  Po jej przeczytaniu profesjonalnie się do tego przygotujesz.  

 

Przejdźmy jednak do konkretów – co będziesz miał z zakupu tej książki?

 • Poznasz dogłębnie metodologie rozpatrywania wniosków kredytowych. Zobaczysz jak bank na ciebie patrzy. Dowiesz się jak to wykorzystywać aby realizować własne cele.
 • Odkryjesz, jak za pomocą prostych metod zwiększyć swoje szanse na kredyt oraz podnieść jego wysokość.
 • Dowiesz się, jak w etyczny sposób wzbudzić zaufanie w banku.
 • Przekonasz się, że nie jest dużą trudnością zwiększenie zdolności kredytowej.
 • Poznasz dowody na skuteczność zastosowania metod zwiększania zdolności w sześciu rodzinach.

 

Czy Ty możesz skorzystać z tych sposobów?

Oto, kto najbardziej skorzysta z wiedzy zawartej w ebooku.

Przedewszystkim dla:

 • Osób, które planują zaciągnięcie kredytu na zakup nieruchomości
 • Osób , które planuja zaciągnięcie kredytu samochodowego, ratalnego, gotówkowego i innych
 • Osób, które chcą inwestować w nieruchomości za pomoca kredytu
 • Dla tych, którzy lubią doradzać innym

A ponadto, doskonały podręcznik dla:

 • Pracowników banków
 • Pośredników kredytowych
 • Pracowników developerów
 • Agencji nieruchomości

 

Co zawiera ebook ?

Rozdział I.

Opisuję tu szczegółowo w jaki sposób bank patrzy na Ciebie w momencie złożenia wniosku o kredyt. Ujawniam głęboko skrywane metodologie rozpatrzywania wniosków. Poznając tę wiedzę, będziesz mógł się zawczas

Opinie o ebooku 77 skutecznych sposobów na zwiększenie zdolności kredytowej - Krzysztof Rzymski

Fragment ebooka 77 skutecznych sposobów na zwiększenie zdolności kredytowej - Krzysztof RzymskiCopyright by RZYMSKI I SPÓŁKA Krzysztof Rzymski, rok 2012

Autor: Krzysztof Rzymski

 

Tytuł: 77 skutecznych sposobów na zwiększenie zdolności kredytowej - Wersja elektroniczna

ISBN: 978-83-934922-0-6

 

Zapłacono: 29,90zł

 

Wydanie: 1

Data: styczeń.2012

 

RZYMSKI i Spółka

Krzysztof Rzymski

ul. Górna 9

10-040 Olsztyn

email: krzysztof@kmr.pl


Autor  dołożył wszelkich starań, by zawarte w tym ebooku informacje były kompletne i rzetelne. Ebook ma charakter informacyjny i w żaden sposób nie może być traktowany jako doradztwo finansowe. Autor nie bierze żadnej odpowiedzialności ani za ich wykorzystanie, ani za związane z tym ewentualne naruszenie praw patentowych lub autorskich. Autor  nie ponosi również żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z wykorzystania informacji zawartych w ebooku.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione.

Wykonywanie kopii metodą kserograficzną, fotograficzną a także kopiowanie książki na nośniku filmowym, magnetycznym lub innym powoduje naruszenie praw autorskich niniejszej publikacji. Zabrania się jego publicznego udostępniania w internecie oraz jakiejkolwiek formy odsprzedaży.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone.

All rights reserved. 


PODZIĘKOWANIA 

Dziękuję serdecznie za pomoc i konsultacje:

  

Marzenie,

Agnieszce,

Ani,

Beacie,

Edycie,

Joannie,

Małgorzacie,

Oli,

Adamowi,

Tomaszowi.


O AUTORZE

Krzysztof Rzymski – magister ekonomii Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uczestnik studiów podyplomowych z zakresu mediacji i innych alternatywnych sposobów rozwiązywania sporów.

W latach 1993 – 2003 zatrudniony w GE Capital Banku na stanowiskach: Przedstawiciel Regionalny, Kierownik Biura, Dyrektor Regionu. Odpowiedzialny za analizę wniosków kredytowych, zarządzanie sprzedażą, kompletowanie wniosków kredytowych, wstępną windykację. Twórca prawdopodobnie pierwszego w polskiej bankowości kredytu 0% na zakup samochodów.

Od 2003 roku Niezależny Doradca Kredytowy we własnej firmie KMR Kredyty & Nieruchomości, od 2009 pracownik Biura Obrotu Nieruchomościami w tejże firmie.

Od 2005 roku wykładowca na studiach podyplomowych ‘Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami” oraz „Zarządzanie nieruchomościami” . Prowadzi zajęcia z zakresu: Współpraca pośrednika w obrocie nieruchomościami z instytucjami finansowymi i bankami, Notariusz w obrocie nieruchomościami, Prawne i finansowe zabezpieczenia w obrocie nieruchomościami, Elementy analizy finansowo – ekonomicznej. Zajęcia prowadzi na: Uniwersytecie Warszawskim w Warszawie, Uniwersytecie Warmińsko Mazurskim w Olsztynie, Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu, Wyższej Szkole Gospodarowania Nieruchomościami w Łodzi, Olsztyńskiej Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Białymstoku  oraz w Poznaniu, Gdańsku i Bydgoszczy.   

Wieloletni trener z zakresu sprzedaży, marketingu i zarządzania. Wiedzę teoretyczną łączy z praktyką, codziennie spotykając się biznesowo z klientami.

Zasiada w Loży komentatorów portalu finansowego fenicjanie.pl, ekspert portalu 7finanse.pl.

Komentuje bieżącą sytuację gospodarczą w TV, radio i prasie.


WSTĘP

Skoro zakupiłeś tego ebooka to bliska Ci jest tematyka związana z kredytami. Możliwe, że wiedza zawarta w tym ebooku jest Ci potrzebna do zrealizowania celów osobistych – otrzymania satysfakcjonującego kredytu lub Chcesz pomóc swoim klientom, a przez to zwiększyć efektywność Swojego biznesu.

 

Jestem przekonany, że trafiłeś na właściwego ebooka. Jesteś w rękach praktyka biznesowego, który już od 19 lat codziennie staje oko w oko z klientem i rozwiązuje jego problemy. Przez 10 lat w sposób dokładny zapoznałem się z funkcjonowaniem systemu bankowego „od wewnątrz”; wiem, jak na klienta patrzy bank. W tym czasie przede wszystkim byłem reprezentantem Banku.  Drugą połowę życia zawodowego spędzam po drugiej stronie, – jako reprezentant klienta. Wiedzę praktyczną czerpię z licznych spotkań z klientami, pracownikami kilkudziesięciu banków oraz rozmów z setkami moich studentów w wielu miastach kraju.

Starałem się w ebooku zawrzeć jak największą ilość praktycznych informacji dotyczących skutecznych sposobów zwiększania zdolności kredytowej. Właśnie dlatego używam jasnego, przejrzystego języka.

 

Ebook podzieliłem na 3 części następujące nieprzypadkowo po sobie. W pierwszej starałem się pokazać, w jaki sposób bank patrzy na klienta. W drugiej przedstawiam 77 skutecznych sposobów na podniesienie zdolności kredytowej. Pragnę podkreślić, iż te sposoby wynikają z praktyki, moi klienci  skutecznie je zastosowali. Jestem przekonany, że przez to wartość tego ebooku jest wyjątkowa. W części trzeciej przedstawiłem 6 dowodów na skuteczność zastosowania  zaledwie kilku metod.

 

Możesz czytać ebooka po kolei, ale jeśli nudzi Cię teoria, (choć wynikająca z wieloletniej praktyki) oraz kilka wzorów matematycznych, to możesz od razu przejść do części drugiej. Można wybrać i stosować jedną z 77 sposobów lub połączyć kilka na raz. Wszystko zależy od konkretnej sytuacji i  potrzeb klienta.


CZEŚĆ 1
ZDOLNOŚĆ KREDYTOWA

Czym jest zdolność kredytowa?  Potocznie myślimy, że zdolność kredytowa to nasze dochody. Czyli zdolność kredytową ma osoba, która ma dochody. I na odwrót nie mam zdolności kredytowej, bo nie mam dochodów. Banki postrzegają to w inny, a jakże bardziej skomplikowany, sposób.

Poniżej przedstawię Tobie szereg istotnych informacji na temat zdolności kredytowej. Musisz najpierw zrozumieć podejście banku, aby tę zdolność budować.

Definicja. 

Zdolność kredytowa to zdolność do spłaty kredytu w czasie i w formie uzgodnionej w postaci umowy kredytowej. 

Bank dziś musi określić czy klient będzie w stanie spłacać kredyt regularnie przez okres wielu miesięcy czy lat. Nie jest to, zatem łatwe zadania. Tym bardziej, że bank pożycza głównie nie swoje środki tylko pieniądze swoich klientów, którzy zdeponowali je na lokatach, kontach itp. Odpowiedzialność banku, jako instytucji zaufania publicznego jest więc ogromna. Jeśli bank się pomyli i kredyty nie będą spłacane to robi się ogromny problem.

 

Gdy jeden klient nie spłaca kredytu to jest to problem tego klienta, jeśli kilkuset klientów nie spłaca kredytu to już jest problem banku i jego wszystkich klientów. Natomiast, jeśli kilkanaście tysięcy klientów nie spłaca kredytów to już jest problem całego systemu bankowego, który przekłada się na całą gospodarkę.

 

W związku z wielkim oddziaływaniem banków na gospodarkę ramy działania banków zostały określone w Prawie Bankowym (tu znajdziesz ustawę) http://www.nbp.pl/home.aspx?f=/akty_prawne/prawo_bankowe.html.  To prawo zmusza banki do każdorazowego badania zdolności kredytowej oraz zabezpieczenia kredytu. Dodatkowo Komisja Nadzoru Finansowego narzuca kolejne reguły w formie Rekomendacji.

 

W związku z tym, że nie jest to podręcznik akademicki postaram się pisać jasno i przejrzyście używając przystępnego (nie bankowego) języka. Aby poprawić – zwiększyć swoją zdolność kredytowa powinieneś poznać mechanizmy jej obliczania przez banki.

 

Chciałbym abyś zapamiętał / -a bardzo istotną regułę. Każdy z banków stosuje inną metodologię obliczania zdolności kredytowej. Oznacza to, że w jednym banku możesz mieć zdolność na 100 000 zł, a w innym na 200 000 zł!!! Udowodnię Ci to. Wytłumaczę również, dlaczego tak się dzieje.

 

Banki określają zdolność kredytową na kilku poziomach:

 • 1. Analiza wartościowa
 • 2. Analiza jakościowa

 

Wszystkie wymienione elementy muszą się zazębiać, aby otrzymać kredyt. 

ANALIZA WARTOŚCIOWA

 

Aby przeczytać całą książkę, odwiedź www.legimi.com